BU ÇAYLAR TAM BİR ŞİFA KAYNAĞI..!

  • ALTERNATİFTIP
  • BU ÇAYLAR TAM BİR ŞİFA KAYNAĞI..! için yorumlar kapalı
  • 1.402 kez görüntülendi

BU ÇAYLAR TAM BİR ŞİFA KAYNAĞI..!

BU ÇAYLAR TAM BİR ŞİFA KAYNAĞI..!

Kış aylarında bilhassa, çocukları hiç bırakmayan öksürük için ne yapılır? Öksürüğe hatta balgamlı öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük ve Balgamdan kurtulmak için bitkisel çözüm nedir?
Elma Çayı; Öksürük ve Balgamdan kurtulmak için mucize bir ilaçtır.

? Balgam Söktürmek için Elma Çayı : 

Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürtürür.

Elmanın kabuklarını soyun, İçine biraz tarçın, zencefil ve karanfil atılır. 10 dak demlendirdikten sonra, için. Belki de en rahatsız edici hallerden biridir sürekli öksürük. Eğer gıcık haline gelen öksürüğünüz varsa bu karışımları deneyin. Gıcık haline gelen öksürüğü geçirmek için bu doğal karışımlardan yararlanabilirsiniz…

? Karabiber Çayı: 

Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal, katıldığında ise öksürüğü tamamıyla yatıştırır. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşır. 

Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayını deneyebilirsiniz

? Kekik – Bal:

Üst solunum yolları bulaşmalarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha yararlı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.