Kabızlık için Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Kabızlık için Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 1.123 kez görüntülendi

Kabızlık için Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu şiddetli kabızlık şikayeti olanlar için kabızlık tedavisinde kullandığı kürü açıkladı. Bu kürü uygulayarak kabızlık problemine kesin çözüm sağlamanız mümkün.

Artık hiç boşu boşuna kabızlığa ne iyi gelir nasıl tedavi edilir diye düşünmeyin. Direk olarak kabızlık kürünü uygulayın yeter.

Eğer ola ki bu bitkisel çözüm kürü sizin için yeterli değilse kabızlığa iyi gelen yiyecekler ve doğal önerileri denemenizi tavsiye ederim. Şimdi bakalım kabızlık için bitkisel çözüm kürü nasıl uygulanıyor.

Malzemeler: 10 adet portakal ağacı yaprağı ve sadece 1 bardak su (200 gram).

Hazırlanışı: Portakal ağacı yaprakları 1 bardak suyun içerisinde 6-8 dakika süreyle hafif ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra soğuması için bir kenara bırakılır. Her gün kahvaltıdan 1 saat kadar sonra tok karnına tamamı içilerek tüketilir.

Kürü her gün taze olarak hazırlamanız tavsiye edilir. Kabızlık kürünü içmeye 1 hafta süreyle devam edilir. Kabızlık şikayetinin durumuna göre 2-3 kere haftalık periyotlar tekrar edilebilir. İbrahim Saraçoğlu kabızlık kürünü hazırlarken kurutulmuş portakal yaprağı değil taze portakal yaprağı kullanmalısınız. Kuru yapraklardan şifa bulamazsınız.

 Bazı bitki çayları müshil etkisi yaratarak kabızlık için geçici bir çözüm olarak kullanılabilir. Sinameki başta olmak üzere kekik, nane ve rezene çayları kabızlığa karşı önerilmektedir. Lakin bu bitkisel çayları uzun süreli ve aralıksız kullanmak bağırsaklarda tembelliğe neden olmaktadır.

Kabızlığa iyi Gelen Yiyecekler: Özellikle sebzeler ve tahıl grubu kabızlığı yok etmek için çok faydalıdır.

Lif İçeren Sebzeler: Koyu yeşil yapraklı sebzeler ile hazırlanan salataların düzenli olarak tüketilmesi sindirim sisteminin ihtiyaç duyduğu lifi fazlasıyla sağlayacaktır.

– Havuç, patates, kuşkonmaz, lahana, enginar tüketilmesi halinde kabızlığa karşı oldukça faydalıdır.

Tahıllar: Buğday, yulaf kepeği ve kepekli tahıllar sindirime yardımcı olur ve bu sayede kabızlığa iyi gelir.

– Tuzsuz ve yağsız olarak hazırlanan patlamış mısır hem iyi bir atıştırmalık olarak hem de kabızlığa karşı kullanılabilir.

– Yeterince su içmiyorsanız dışkı sertleşir ve bağırsaklardan geçmesi giderek zorlaşır. Bunu önlemek için uzmanların önerisi günde en az 10 su bardağı su tüketmektir. Bu rakam sıcak yaz aylarında günde en az 15 bardağa çıkmalıdır.

kabizlik

Bu yazı kabızlık nedir nedenleri ne geçirir ne iyi gelir nasıl geçer olur gider kabızlığa iyi gelen çaylar besinler yiyecekler ekşi şifalı bitkiler nelerdir ne iyi gelir bitkisel çözüm önerileri hangi doktor bölüm bakar için fitil doğal çözümler ne yapılır ibrahim saraçoğlu konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kabızlık için bitkisel çözüm, kabızlıga bıtkısel cozum, kabızlığa ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, portakal agaci yapragi, şiddetli kabızlık nasıl giderilir, kabızlık nasıl geçer bitkisel çözüm, kabızlığa ne iyi gelir ahmet maranki, kabızlık için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, portakal ağacı yaprağının faydaları, kabızlık nasıl giderilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.