Mide Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Mide Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Bazen fazla yemek, bazen de yanlış ve tüketilmemesi gereken besinleri tüketmek ya da farklı dış etmenler mide ağrısının oluşmasına neden olur. Sebebi ne olursa olsun mide ağrısına bitkisel yollarla çözüm bulmak mümkün. Sizlere mide ağrısına iyi gelen şeylerin bir listesini hazırladım.

– Bir bardak ılık su içmek vücutta oluşan gazı dağıtacağından sizi rahatlatabilir.

– Kayısı, kuru erik ve incir bağırsak hareketlerini hızlandırdıklarından ve potasyum açısından zengin olduklarından mide ağrısına iyi gelebilir.

– Kabuğuyla beraber sindirimi zor olan tüm meyve ve sebzelerden kaçınılmalıdır. Bunlardan özellikle fazla miktarda asit salgılayanlar mide ağrılarına sebep olabilirler.

– Hemen hemen her rahatsızlıkta olduğu gibi mide ağrısı olanların da sigara ve alkollü içkilerden kaçınması gerekir.

– Düzenli bir uyku düzeni ve düzenli yenen öğünler mide ağrılarının geçmesine olumlu bir etki yaparlar. Özellikle ramazan ayında ve bayramlarda mide ağrılarının arttığı görülür bunun sebebi mideye aşırı yüklenme ve düzensiz yemek yemedir.

– Evde yapılan vişne suyu ve elma suyunun tüketilmesi mide ağrısına iyi gelir. Vişne suyu karaciğer ve midenin faaliyetlerini düzenlerken, elma suyu bağırsaklara yerleşen parazitlerin dökülmesini sağladığı gibi başta gastrit ve ülser olmak üzere mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Elma suyunun baş ağrısına da iyi geldiği görülmüştür.

– Yemeklerde bol bol maydanoz kullanılması mide ağrısına iyi gelir. Maydanozun özellikle sap kısmının faydalı olduğu bilinmektedir.

– Papatya çayı mide ve karın ağrılarına iyi gelir. Bu çayın sindirim sistemini düzenlediği ve bağırsaklarda biriken gazın dışarı atılmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bu yazı mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısına iyi gelen çorbalar hangi bölüm bakıyor, mide ağrısına iyi gelen bitkiler iyi gelen şeyler, mide ağrısı nasıl geçer önlenir, bitkisel tedavisi şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısına iyi gelen şeyler, mide ağrısına bitkisel çözüm, mide ağrısı nasıl geçer, mide arsna zm yollar, mide ağrısına ve acısına iyi gelen bitkiler, gebelikte miğde ağrısı, gebelikte mide ağrısına ne iyi gelir, gebelikte mide agrisina nasil onlemeli, diz agrısı evde hemen nasıl iyiiecir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz