Doğal olarak dişlerinizi beyazlatmak için ev ilaçları

Doğal olarak dişlerinizi beyazlatmak için ev ilaçları

Tıpkı gözler gibi, gülümsemek de bir insanın yüzüne bir varlık görevi görür. Sonuçta, kim güzel görünmek istemiyor? Fakat güzel ve geniş bir gülümsemeye sahip olmak için, bu ürünleri tehlikeli kimyasallarla ve bilinmeyen bileşenlerle dolu kullanmak istemezsiniz, değil mi? Bu dişler çok hassastır ve birkaç sebepten dolayı yaşlandıkça sarı görünmeye başlarlar, belki sağlıksız yiyecek alışkanlıkları veya emayenin incelmesi olabilir. Ancak, neyse ki, dişlerinizi beyazlatmak için kullanabileceğiniz, kolay, uygun fiyatlı ve diş etlerinize zarar vermeyen birçok ev ilaçları var.

İnsanların kullandığı bazı doğal diş beyazlatma bileşenleri vardır ancak doktorlar bunları önermez çünkü uzun vadede dişlerinize zarar verebilir. İçerirler –

  • Limonlar
  • portakal
  • Aktifleştirilmiş odun kömürü
  • elma sirkesi

Bu 5 doğal ve etkili çözümü kullanarak dişlerinizi nasıl parlatacağınızı öğrenin –

Evde yapılan ilaçlar :

1. Zerdeçal Yapıştır

Neden Zerdeçal Ezmesi?

Zerdeçal, doğal beyazlatma özellikleri için yaygın olarak popüler olmuştur. Daha beyaz dişler sağlamak için diş lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

Zerdeçal, plak çıkarmada ve dişeti iltihabını önlemede yardımcı anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca ağız kanseri tedavisinde de etkilidir. Diş ağrısını ve şişmeyi azaltmada bile faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Bu Pasta Nasıl Hazırlanır?

Bir çay kaşığı organik zerdeçal tozu ve küçük bir kapta biraz su alın. İnce bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Şimdi yumuşak bir diş fırçası alın ve macunu kolik uyguladığınız gibi dişlere uygulayın. 2 dakika boyunca yavaşça fırçalayın. Tamamladıktan sonra suyla durulayın. Daha sonra düzenli diş macunu ile fırçalayabilirsiniz.

2. Kabartma tozu

Neden Kabartma tozu?

Kabartma tozu, sarı lekeleri dişlerden çıkarmada etkilidir. Aşındırıcı yapısı sayesinde! Günümüzde birçok diş macunu ve diş parlatma ürününde bulunabilir.

Aynı zamanda doğada alkalidir – bu doğal olarak bakterilerin büyümesini önleyeceği anlamına gelir.

Diş beyazlatmada kabartma tozu nasıl kullanılır?

Dişlerinizi beyazlatmak için kabartma tozu kullanmanın birkaç yolu vardır. Burada birkaç tartışacağız.

1. Kabartma tozu ve limon suyu

Her bir çorba kaşığı saf soda ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı diş fırçanıza koyun ve 2 dakika boyunca hafifçe dişlerinizi fırçalayın. Sonra ağzınızı suyla çalkalayın.

Not: 2-3 ayda bir yapın. Aşırmayın, diş minesine zarar verebilir.

2. Kabartma Sodası ve Hidrojen Peroksit

Yüzde 3 hidrojen peroksit ve 1 çorba kaşığı kabartma tozu gerekir. İkisini birleştir. Macunu diş macununuza sürün ve 2 dakika boyunca hafifçe fırçalayın. Sonra ağzınızı iyice durulayın.

Bir ay boyunca haftada iki kez bu çözümü izleyin.

3. kabartma tozu ve hindistancevizi yağı

Her bir kabartma tozu ve hindistancevizi yağı karıştırın. Bu karışımı diş fırçanıza uygulayın ve 2-3 dakika boyunca hafifçe fırçalayın.

Bu çözümü kullandıktan sonra anında sonuç alırsınız. Bu, dişleri aydınlatmak için en kolay ev ilaçlarından biri olarak kabul edilir.

Bu ilacı haftada en az 2 kez denediğinizden emin olun.

3. Meyve ve Sebzeler

Çiğ meyve ve sebzeler gibi, dişleri çürümeye karşı koruyan ve etkili bir şekilde plak çıkaran önemli maddeler içeren birkaç yiyecek vardır. Mükemmel ev ilaçları olarak hizmet ediyorlar. Burada birkaç tartışacağız.

  •  çilek

Çilek, çok etkili olan bir diş beyazlatma maddesi, malik asittir. Güçlü bir çözüm için, çilek ve kabartma tozu bir araya getirebilir, ancak haftada bir defadan fazla denememeyi unutmayın.

  •  Elma, Kereviz ve Havuç

Bu meyve ve sebzeler doğal leke sökücü görevi görür. Ağızda, kendi kendini temizleyen ajan görevi gören tükürük üretimini arttırır.

Ayrıca ağız içindeki bakterileri öldürmede etkilidirler.

  • Süt, Yoğurt ve Peynir

Bu süt ürünleri dişlerin çürümesini önlediği bilinen asit içerir. Diş hekimliği üzerine yapılan son bir araştırma, haftada en az 3-4 kez yoğurt yiyen çocukların, hiç yoğurt yemeyen çocuklardan daha az diş çürüğü olduğunu kanıtladı.

Ayrıca, emayeyi güçlendiren kalsiyum ve diş emayesinde mineral kaybını azaltan proteini içerirler.

4. Yağ Çekme

Yağ çekme nedir?

Yağ çekme, ağız hijyenini iyileştirmek için ağızda yaklaşık 20 ila 25 dakika süren basit bir sallama yağı hareketidir. Hindistan cevizi yağı, susam yağı veya ayçiçeği yağı olabilir).

Bu işlem, dişleri veya diş etlerini rahatsız etmeden plak ve toksinlerin ağızdan alınmasına yardımcı olur. En etkili ev ilaçlarından biri.

Yağ çekme nasıl yapılır?

Ağzınıza 1-2 çay kaşığı yağ dökün. 20 dakika kadar çalkalayın. Tükür onu. Ilık suyla durulayın. Ondan sonra iyice fırçalayın.

5. Muz Kabuğu

Neden Muz Kabuğu?

Muz kabuğunda, dişlerin parlamasına yardımcı olan potasyum ve manganez gibi temel mineraller bulunur.

Beyazlatıcı dişlerde muz kabuğu nasıl kullanılır?

Kabuğu küçük parçalara ayırın. Bir parça alın ve iç kısmını dişlerinize sürtmek için kullanın. Bunu bir iki dakika deneyin. Ağzınızı ılık suyla çalkalayın. En iyi sonuçları elde edene kadar bunu her gün yapın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz