Arayüz Fırçası Ne İşe Yarar ?

Arayüz Fırçası Ne İşe Yarar ?

Kimi insanlar için diş ipi kullanımı oldukça basit bir işlem gibi görünürken, bazıları bu konuda zorlanabilir. Özellikle diş ipi kullanamamaktan şikayetçi olanlar için oldukça etkili bir fırça olan arayüz fırçası, diş ipi kullanamayanlar da plak ve tartar oluşumunu engellemek için kullanılmaktadır. Diş ipine göre çok daha kullanışlı ve pratik bir kullanımı olan arayüz fırçası, diş temizliğinin olmazsa olmaz fırçalarındandır. Diş tellerini temizlemek ya da normal dişlere oranla daha sıkı olan dişlerin aralarını temizlemek ve plak oluşumunu engellemek için özel olarak tasarlanan bu arayüz fırçaları, bir yandan diş etlerini uyararak canlandırırken, diğer yandan dişlerin aralarındaki yemek kalıntılarının temizlenmesini sağlar.

Arayüz fırçası nasıl kullanılır

Kullanımı oldukça kolay olan arayüz fırçası, sıkı diş aralığına sahip olanların yanı sıra, diş teli kullananlar tarafından da gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Her diş arasına ulaşabilecek şekilde tasarlanan arayüz fırçaları, özel kıvrımlı fırçaları sayesinde köprüler, diş etleri ve diş mineleri üzerinde oldukça etkili ve güvenlidir. Diş etlerini uyararak canlandırma ve dişler arasındaki yemek artıklarını temizleyerek plak oluşumunu engellemek için üretilen arayüz fırçası, fırça yıprandığında mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Kullanmadan önce, pakette yer alan bilgilendirme yazısı mutlaka okunmalıdır.

 

Kullanımı oldukça kolay olan bu fırçalar, temizlemek istenilen diş teline ya da diş arasına yerleştirildikten sonra öne ve arkaya doğru hareket ettirilir ve böylece yemek kalıntıları ve plaklar temizlenmiş olur. Tüm bu işlemler, diş taşı yani tartar oluşumunu da engellemektedir. 8’li ve 10’lu olarak satılan paketlerde satın alabileceğiniz arayüz fırçasının fiyatları markadan markaya veya adedine göre değişiklik göstermektedir. 8’li paketleri ortalama 25 TL ile 35 TL arasında bir rakama satın alabilirsiniz. Kullandığınız fırça eskimeye başladığında mutlaka yenisi ile değiştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.