Dişlerdeki Sigara Lekeleri Nasıl Çıkar

Dişlerdeki Sigara Lekeleri Nasıl Çıkar

Dışarıdan bakıldığı zaman insanların en çok dikkatini çeken yönümüz; gülüşümüz ve dişlerimizdir.

Her sağlıklı birey muntazam şekilde diş temizliğine dikkat eder. Ağız sağlığı konusunun hemen hemen en önemli bölümünü oluşturan diş temizliğinin en büyük düşmanı olan sigara ve sigaranın dişler üzerinde yarattığı etkilerden kurtulmak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Dişlerdeki sigara lekesinin çıkması için düzenli olarak dişlerini fırçalamalı ve diş ipi kullanma alışkanlığı edinmelisiniz.

Sigara lekelerinden kurtulmak için etkili bir şekilde beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunlarından yararlanabilirsiniz. Ancak, dişleri beyazlattığı söylenen her diş macununu kullanmamalı, uzman bir hekimin önerisinden yola çıkarak doğru diş macununu seçmeye dikkat etmelisiniz. Aksi durumda amacınıza ulaşamadığınız gibi, dişlerinizde aşındırma ve hassasiyete de yol açabilirsiniz.

Dişlerde sigara lekesini çıkarmak için, düzenli olarak diş hekimine gidip diş temizliği yaptırın. Özellikle de ışıklı beyazlatma işlemi, dişlerdeki sigara lekelerini söker atar. Lakin bu işlemi düzenli olarak yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Dişlerini beyaz göstermek için porselenden imal edilen kaplama da yaptırabilirsiniz. Diğer uygulamalara göre oldukça pahalı olan bu yöntemde, diş ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) yapıştırılır.

Sigara lekelerinden kurtulmak isteyenler için bir de bitkisel önerimiz var. Bir miktar kabartma tozunu az bir miktar su ile karıştırınız. Bu karışım ile dişlerinizi haftada bir kullanınız. Diş etlerine zarar vermesi durumunda uygulama süresini 2-3 haftaya çıkarabilirsiniz.

Bu yazı dişteki sigara lekesi nasıl temizlenir, dişteki sigara lekesi nasıl çıkar, dişteki sigara lekesi nasıl geçer, dişlerdeki sigara lekelerine bitkisel çözüm, dişlerdeki sigara lekesi nasıl geçer, sigara lekesini ne çıkarır şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

dislerdeki sigara lekesi nasil cikar, dişlerdeki sigara lekeleri nasıl çıkar, dişteki sigara lekeleri nasıl geçer, sigara lekesi nasıl çıkar, dişlerdeki sigara lekelerine bitkisel çözüm, dişteki sigara lekesi nasıl çıkar, dişteki sigara lekeleri, disteki sigara lekesi nasil gecer, dişteki lekelere bitkisel çözüm, sigara lekelerini ne çıkarır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz