Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sağlıklı bir gülümseme ve beyaz dişler, ilk izlenimde oldukça önemlidir. Hem sağlık hem de görsellik açısından oldukça önemli olan beyaz dişler, sağlıksız yaşam koşulları altında her zaman mümkün olmayabiliyor. Çok fazla çay ve kahve tüketimi, sigara içmek, yaşlılık, asit oranı yüksek gıdalar içeren sağlıksız bir diyet uygulamak, antibiyotik kullanımı, genetik faktörler, fast food ve çikolata gibi yiyeceklerin sık tüketimi, dişlerin sararmasına neden oluyor. Doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri, evde, para harcamadan da beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. O yöntemlerden 6 tanesini bu yazımızda listeledik…

1)Yemek Sonrası Dişlerinizi Fırçalayın
Dişlerin sararmasını engellemek için en iyi yollardan biri, diş fırçalama işlemini yemek sonralarında yapmanızdır. Ya da yemeklerden sonra gargara yapıp çay ve kahve içtikten sonra da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemlerinin yanı sıra, bu gibi önlemler de dişlerin sararmasını engellemek için oldukça önemlidir.

2) Karbonat ve Hidrojen Peroksit
Lekeleri çıkarmada kullanabileceğiniz hidrojen peroksit, evde diş beyazlatma için de kullanabileceğiniz malzemelerden biridir. Ağızdaki mikropları yok etmesinin yanı sıra, ağız ve diş eti temizleyicisi olarak da kullanılır.

3) Hindistan Cevizi Yağı ile Oil Pulling
Oil pulling yöntemi, diş beyazlatma yöntemleri arasında en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Genellikle Hindistan cevizi yağı ile yapılır. Yağın, sabahları ağız içinde 15-20 dakika tutulması ile yapılır.Dilerseniz bir miktar diş fırçanıza döküp dişlerinizi fırçalayarak da yapabilirsiniz.

4) Elma Sirkesi
Zayıflamak için kullandığımız bir yöntem; elma sirkeli su. Elma sirkesinin sayısız faydalarından biri de dişlerdeki sararmaları azaltması. Doğal bir antibiyotik olan ev yapımı elma sirkesi, dişlerin temizlenmesine de yardımcı olur.

5) Limon ya da Portakal Peelingi
Limon ve portakal peeling’i de evde diş beyazlatma için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden biridir. Ancak dişlere zarar vermesini engellemek için çok yüksek miktarda kullanılmamalıdır.

6) Çilek Gibi Sağlıklı Besinler
Çilek, diş sağlığınıza fayda sağlayabilecek pek çok faydalı antioksidan ve diğer bileşikler içerir. Ayrıca dişlerinizin kalitesi de genel olarak dişlerin sağlığına bağlıdır. O nedenle, sebze ve meyve yönünden zengin bir beslenme programı uygulamak, daha beyaz ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak için çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz