Diş İpinin Kullanımı ve Faydaları

Diş İpinin Kullanımı ve Faydaları

Diş ipinin kullanımı ve diş ipinin faydaları:
Diş ipi, dişlerin arasında oluşan tartar ve plakları önlemek için mutlaka her gün uygulanmalıdır. Diş ipi önceleri pamuk iplikten yapılırdı. Bugün ise diş ipinin yapımında daha dayanıklı olduğu için naylon, teflon ve polietilen kullanılıyor. Naylon diş ipleri hala popüler olmasına rağmen, birçok insan dişler arasında kolaylıkla kaydığı için teflon ve polietileni tercih etmeye başladı.

Diş ipinin etkisini gösterebilmesi için her gün uygulanması gerekir. Bazı doktorlar günde iki defa diş ipi yapılmasını önerir; fakat önemi doktorlar tarafından belirtilse de birçok kişi diş ipi kullanmıyor. İyi diş ipi yapmak için ip işaret parmaklarına sıkıca dolanır ve gergin bir şekilde dişler arasında kaydırılır. Diş ipi doğru kullanıldığında dişler arasında plaka neden olan bakterileri temizler.

Her gün diş ipi yapmak damak rahatsızlıklarını, çürükleri ve kötü ağız kokusunu engellemede yardımcı olur. Yapılan bazı çalışmalar her gün diş ipi kullanmanın kalp rahatsızlıkları riskini azalttığını göstermiştir. Maliyeti çok fazla olmayan diş iplerini düzenli kullanarak ağız sağlığınızı ve genel sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.