Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Toplum olarak dişçi koltuğundan korktuğumuz doğrudur. Bunun üzerine bir de diş fırçalamama gibi bir alışkanlığımız ortaya çıkınca ne yazık ki diş çürükleri de kaçınılmaz oluyor. Kimse sarı dişlerle dolaşmaktan hoşlanmamasına rağmen büyük bir çoğunluğumuz da diş fırçalama alışkanlığına ne yazık ki sahip değil…

Dişiniz ağrımaya başladığı andan itibaren ne gibi pratik çözümlerle bu ağrıyı ortadan kaldırabilirsiniz?

Karanfil Yağı

En çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Karanfil yağı  uyuşturucu etkiye sahip olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Bir pamuğa 7 damla karanfil yağı damlatın ağrı yapan dişiniz ile diş etiniz arasında kalmasını sağlayın. Çok kısa bir süre içerisinde diş ağrınızın kesilmeye başladığını görebilirsiniz.

Tuz

Bir çay kaşığı tuzu ağzınıza alın. Ardından bir çay bardağı su alarak çalkalamaya başlayın. Karanfil yağı kadar etkisi olmasa bile yine de diş ağrısının kesilmesini sağlayacaktır. Tuzu yutmamaya gayret göstermeniz gerekmektedir. Lüzum-u halinde yeniden tekrarlayabilirsiniz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Aynı şekilde buz da diş ağrısının kesilmesine yardımcı olmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kesinlikle ağrı kesicilerin son çare olarak kullanılması gerektiğidir. Dayanamadığınızı duyar gibiyim. Fakat ağrı kesicilerdense yukarda bahsettiğimiz başlıklara değinmeniz acılarınızın hafiflemesini sağlayacak etkileri ile ön plana çıkmaktadır.

Tabi ki geceleri sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetli diş ağrıları yaşıyorsanız böyle bir durumda ağrı kesici kullanmak son çare olarak ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra diş hekimine gitmeniz de problemlerinizi ortadan kaldırmak için başvurmanız gereken seçenekler arasında yer almaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.