Differin Krem Nedir, Differin Jel Fiyatı Ne Kadar, Ne İşe Yarar?

Sizlere zaman zaman çeşitli kremler hakkında bilgiler vereceğiz. Bugünkü sağlık köşemizde differin jel nedir, ne işe yarar? konusuna yer verdik. Adapalene jel olarak da bilinen differin jel hafif ve orta derecedeki sivilce sorunu tedavisi için kullanılır, 2.nesil topikal retinoid olarak bilinir. % 0.3 jel,% 0.1 jel ve% 0.1 jel olmak üzere üç formda komedonun daha yaygın olduğu bazı akneler üzerinde etkilidir. Aynı zamanda keratoz pilaris, ve diğer cilt hastalıkları için de alternatif bir tedavi seçeneğidir. Kullanmadan önce nasıl kullanmanız gerektiği ve differin jelin yan etkileri ile ilgili eczanızdan yahut doktorunuzda bilgi alabilirsiniz.

Differin jel fiyatı 16,33 TL’dir.

Differin jel ne zaman kullanılır?

Differin jel reçeteli bir ilaçtır, hafif ve orta akneyle savaşmanın etkili bir yoludur. Çoğu doktor akne ve diğer cilt sorunlarının şiddetli formlarında differin jel kullanımını önermektedir. Akne ergenlik döneminde normal kabul edilen bir durumdur ve differin jelle tedavi edilmesi gerekmez. Yahut doktorunuz gerek görürse OTC ilaçlar ve temizleyiciler reçete edebilir. Differin jel akne vulgaris gibi daha inatçı akne türlerinde kullanılır. Akne vulgaris, temelde, kırmızı, pullu deri görünümünün yanı sıra ciltte nodüller ve kistler de oluşturur.

Differin jel akne tedavisi dışında da kullanılabilir. Keratosis pilaris üst kolda görülen genetik kırmızı ve büyük kabarcıklar şeklinde belirti veren bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığın tedavisinde de differin jel kullananlar gayet iyi sonuçlar vermiştir.

Differin jel kullanabilir miyim?

Differin jel kullanımı genelde güvenli bir ilaç olarak kabul edilir. Doktor gözetiminde kullanmalısınız ve dozu aşmamalısınız. Bebek sahibi olmak istiyorsanız ya da hamileyseniz differin jel kullanmadan mutlaka doktorunuza danışın. Hamile veya emziriyorsanız doktorunuz bu ilacı muhtemelen size önermeyecektir. İlaçlara karşı alerjiniz varsa da doktora danışın. Egzema gibi başka cilt sorununuz varsa da doktora bildirip öyle kullanın.

Differin jel nasıl kullanılır?

İlk defa kullanıyorsa dikkat etmeniz gerekenler şeyler vardır.

  1. Kullanmaya başlamadan önce prospektüsü okuyunuz. Bu şekilde yan etkilerden kaçınarak nasıl kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
  2. Differin jeli uygularken doktorunuzun talimatlarına uyun. Jeli uygulamadan önce ellerinizi güzelce yıkayın. Doktorunuz tarafından söylendiği gibi günde en az 1 kere sadece akne lekelerine değil tüm etkilenen bölgeye uygulayın.
  3. Kullandıktan bir müddet sonra ara verin ve cildinize toparlanması için zaman tanıyın.
  4. Tahriş görmüş ve güneş yanığı olan bölgelere differin jeli uygulamayın. Ayrıca, gözler, burun delikleri, ağız ve diğer hassas alanların etrafında kullanmaktan kaçının. jelin cildinizin kırışıklıkları ya da kıvrımları arasında birikmediğinden emin olun.

En İyi Siyah Nokta Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Notlar:

Gece yatmadan uygulayıp sabah yıkayın. Jel sizi güneş ışığına karşı hassas yapacağından bu durum differin jel kullanımında göz önünde bulundurulmalıdır. Yani bu kremi gündüz değil, geceleyin kullanmayı tercih edin ve differin jelle tedavi olduğunuz günlerde güneş koruyucu kullanın. Kremi sürdükten sonra güneşe çıkmayın.

Differin jelin yan ettkileri nelerdir?

Kullanım boyunca ilk iki hafta bazı semptomlar yaşamanız muhtemeldir. Kızarıklık, kaşıntı, batma ve kuruluk gibi herhangi bir yan etki fark ettiğinizde doktorunuzu arayın.

Differin benzeri ilaçlar kullanılan ve güneş ışığına maruz kala hayvanlarda deneylerde tümörlerin geliştiği görülmüştür. Bu insanlar için de geçerlidir. Bu yüzden güneşten korunun.

not:doktorunuza danışmadan hiç bir kremi yahut ilacı kullanmayın.

Tretin Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar? Tıklayınız

Sivex Losyon Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar? Tıklayınız

Çekirdek Sivilce Yaparmı? Uzman Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz