Diane 35 Doğum Kontrol İlacı Kullanımı

  • Genel Sağlık
  • Diane 35 Doğum Kontrol İlacı Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 1.723 kez görüntülendi

Diane 35 Doğum Kontrol İlacı Kullanımı

Diane 35 genel olarak birçok durumlara kullanılır. Hem gebelik önleyici olarak kullanılan hem de kadınların hormon değerlerini dengede tutmak için doktorlar tarafından hastalara verilen bu ilaç özellikle kıllanma, akne ve sivilce gibi sorunlarda da önerilebilir. Kesinlikle ve kesinlikle doktorunuza sormadan kullanmamalı ve talimatları dışında hareket etmemelisiniz.

Kullanımı

Diane 35 21 gün boyunca günde sadece bir tane hap alınarak bol su ile içilir. Sizler 21 gün boyunca kullanacak ev bırakmanızın ardından regl dönemine girmiş olacaksınız daha sonra 7 gün bir ara verdikten sonra adet durumunuzun bitmiş olup olmaması önemli olmamakla beraber tekrar içilmeye başlanacaktır.

Kimler Kullanamaz

Kalp hastalıkları olanlar

Kan düzeyleri bozuk olan kişiler

Obezite sorunu olan bayanlar

Çok fazla sigara ve alkol kullanan kişiler

İleri yaş grupları

Bu sıkıntıları yaşayanlar ancak doktorların tavsiye ve önerisi ile hareket edebilirler. Aksi durumlarda kendi başınıza hareket etmeyiniz ve ilacı almayınız.

Kullandığınız Diane 35 sonrası daha önce görülmeye rahatsızlıklar yaşamaya başlarsınız en kısa sürede doktorunuza danışınız. Bunların dışında var olan ciddi rahatsızlıklarınız içinde doktorlarınızdan bilgi almayı unutmayınız. Aynı anda farklı ilaçlar kullanmak zorunda kaldığınız durumlarda da hangi ilaçları kullandığınızı atlamadan anlatınız.

Yüzde yüz gebeliği Önler mi?

Uzun süreli kullanımlarda gebeliği önler fakat tıp tarihinde hiçbir şey için yüzde yüz orantısı asla verilemez.

İlacı İçmeyi Unuttum

Diane 35 ilacınızı içmeyi unuttuysanız ve üzerinden henüz 12 saat geçti ise hemen ilacı alarak normal rutine devam edebilirsiniz. Aksi durumda ertesi gün ya da birkaç gün sonra artık sizi korumuyor olacak ve daha sonra hatırlamalarınız da 2 adet ya da 3 adet içmeyiniz.  İçmediğiniz ve ara verdiğiniz günler gebe kalabileceğinizi aklınızdan çıkarmayınız.

Kilo yapar mı?

Genel olarak gebeliği önleyici ilaçların kilo yapımına dair birçok söylenti bulunmaktadır. Tam kanı olmamakla beraber herkesin farklı değerlerine göre farklılık gösterebilir. Sizlerde fazla kilo alımına başladıysanız doktorunuz ile konuşarak hapınızı değiştirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.