Dermabrazyon Nedir Nasıl Yapılır

Dermabrazyon Nedir Nasıl Yapılır

Deri yüzeyinin dönen bir elmas zımpara kullanılarak belli bir katmana kadar soyulması işlemidir. Özellikle akne izlerinin tedavisinde, üst dudak ve göz çevresi kırışıklıkların tedavisinde ve cilt yenileme amacıyla kullanılır. Genel anestezi altında

yapılır.

İşlem sonrası yüz yapışkan olmayan bir pansuman ile kapatılır. 1 gün sonra doktorunuzun tercihine bağlı açık pansumana geçilir ya da kapalı pansuman ile devam edilir. Yaklaşık 1 hafta 10 gün arasında iyileşme (epitelizasyon) tamamlanır. Bu süre zarfında cildinizde oluşan kabuklanmaları koparmamanız önemlidir.

Doktorunuz cildinizi nasıl temizleyeceğinizi size gösterecektir. Bu süre sonunda opere bölge parlak pembe kırmızı renkte görünecektir. Tam iyileşme, yani cildin normal rengine dönmesi 6 ayı bulacaktır.Ancak, 2. haftadan sonra hastalar eğer yüz bölgesine işlem yapılmış ise bu kızarıklığı makyaj ile giderebilirler. Kullanacağınız makyaj malzemeleri irritan olmamalı ve allerjiye yol açmamalıdır.

Bu konuda doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir. İyileşme sonrası yaklaşık 3-4 ay güneşten korunmak gereklidir. Tedavinin olumlu etkileri; cildin sıkılaşması ve pürüzlerin kaybolması ilk aydan itibaren hissedilecektir. Bu olumlu etkiler uzun sürelidir, ancak unutulmaması gereken ciltteki yaşlanma takvimi geri alınsa bile eskiden olduğu gibi çalışmaya devam etmektedir.

Bu yazı dermabrazyon nedir, dermabrazyon yaptıranlar, dermabrazyon fiyatları, dermabrazyon ne demek, dermabrazyon nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

dermabrazyon yaptıranlar, dermabrazyon nedir, dermabrazyon yaptıranların yorumları, dermabrazyon video izle, dermabrazyon ücretleri, dermabrazyon fiyatları, dermabrazyon yaptırdım, dermabrazyon ucreti nedir, dermabrazyon fiyatları nedir, dermabrazyon yaptranlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.