Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 708 kez görüntülendi

Damar Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Damar tıkanıklığının nedenleri arasında beslenme, sigara ve alkol kullanımı ve elbette hareketsiz yaşam tarzı önemli faktörler olarak öne çıkıyor.

Şimdi sizlere damar açıcı bitkiler, meyveler ve sebzeler arayanlar için damar tıkanıklığını gideren yiyecekler hakkında önemli ipuçları vereceğiz.

1. Sarımsak: Kalp hastalıkları ve hipertansiyon tedavisinde kullanılır. Koroner arterlerde kalsiyum ve plak birikmesiyle oluşan tıkanıklığa iyi gelir, engeller. Plakların boyutunu azaltır.

2. Üzüm: Üzüm suyu ve şarapta da aynı etki verilir. Flavonoidler, quercitin ve resveratol çekirdek ve sulu kısımlarından ziyade deri kısmındadır. LDL yani kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak oluşumunu engeller. Oksidasyonu önler. Kan pıhtısını azaltır ve kalp krizini önler.

3. Çilek: Ahududu, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyveler, arter sertleşmesini önler. Damar duvarlarında plakları azaltır, antioksidan bakımından zengindir.

4. Elma: kolesterolü önler, karaciğerde safra taşını yapan safra asitlerinin intestinal emilimine müdahale eder. Kan basıncını düzenler. Lif, potasyum, magnezyum içerir. Armut da faydalıdır.

5. Ispanak: Lutein içerir. yaşa bağlı makula dejenerasyonu karşı arter duvarlarını korur, kalp krizini önler, kolesterola iyi gelir. Potasyum ve folik asit içerir.

6. Balık: Somon ve ton balığı omega 3 içerir. Kolesterol, kan pıhtılaşması, arterlere iyi gelir.

7. Zeytinyağı: Kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak birikimini engeller, tekli doymamış yağları ile oksidasyonu önler.

8. Domates: Karotenoid likopen bakımından zengindir. yüzde 50 oranında ateroskleroz riskini azaltabilir bir antioksidana sahiptir. Arter sertleşmesini engeller.

9. Yeşil çay: antioksidan ve flavanoid içerir, hassas hücrelerin sağlığına iyi gelir, kalp hastalıklarını azaltır, tıkalı damarları açar, arterleri genişletir, kan damarlarının işlevini artırır.

10. Nar: Damar sertleşmesini önler. Nitrik oksit üretimini uyararak kan damarı hücrelerinde stresin etkilerini azaltır.

Bu yazı damar tıkanıklığına iyi gelen bitki sirke yağlar otlar besinler ilaçlar şeyler kür kaplıcalar bitkisel kürler yeni ameliyatsız çözüm çörek otu yağı hacamat damar tıkanıklığını açmak önlemek açan ilaçlar açmanın yolları hangi bitki açar önlemek için nasıl önlenir geçer açılır tedavi olur için ne yapmalı okunacak dua sarımsak soğan suyu kürü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

nitrik oksit zararları, kan pihtilasmasina ne iyi gelir, kan pıhtılaşmasına hangi bitki iyi gelir, kanın pıhtılaşması nasıl engellenir, kalpteki plağa ne iyi gelir, kalpteki plak, ıktıdarsızlıga doğal cozum, hangi bitkiler Nitrik oksit içerir, yeşil çay kan pıhtılaşmasına iyi gelir, Burun tıkanıklığını kesin gideren bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.