Cilt Sorunları İçin En Etkili 5 Doğal Tedavi

Cilt Sorunları İçin En Etkili 5 Doğal Tedavi

Hepimizin bildiği gibi, insanların çoğunluğunun ciltle ilgili farklı problemler için çok gergin ve endişeli olduğunu biliyoruz. Deri ile ilgili bu problemler küçük çocuklarda döküntü problemi ile birlikte bulunur. Hastalıklarla ilgili birçok cilt, virüs ve bakteri varlığı gibi çevresel faktörlerden kaynaklanır.

Cilt problemlerinde alerjen, mikrop, kirletici madde, bakteri, kimyasal vb. Gibi birçok zararlı madde ve organizma bulunur. Bu problemleri yaşayanlar için yüz cildini her zaman gözeneklerinden ve kirlerden uzak tutmalısınız. Bu insanlar farklı doktorlara danışabilir ve kendileri tarafından verilen ilaçları kullanabilirler. Temel olarak 4 tip cilt problemi vardır: –

  • Konjenital Cilt Hastalıkları
  • Fungal Cilt Hastalıkları
  • Viral Deri Hastalığı
  • Bakteriyel Deri Hastalığı

Bazı cilt problemleri küçüktür ve bu cilt problemleri doğal ev ilaçları ile kolayca çözülebilir. Bu doğal ev ilaçları cilt problemlerinizi birkaç hafta içinde azaltmanıza yardımcı olabilir. Burada, cilt sorunları hakkında çok endişelenen insanlara kesinlikle yardımcı olacak bazı doğal ilaçlar paylaşıyorum.

1. Aloe Vera Jel’in doğru kullanımı

Aloe Vera, cilt sorunları yaşayanlara% 100 sonuç veren ev ilaçları listesinde yer almaktadır. Aloe Vera, her türlü cilt problemine uygun tedavi sağlayan mantar önleyici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir. Cildinizin kanını kir ve mikroptan arındırmanın yanı sıra, yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklere de sahiptir. Kızarıklıklar ve yüz cildinizle ilgili diğer sorunlardan hızlı bir şekilde kurtulmak için taze Aloe Vera jeli kullanabilirsiniz.

2. Elma Sirkesi Kullanımı

Elma sirkesi, ciltteki mikropları ve diğer bakterileri öldürmeye yardımcı olan ağartıcı maddelere sahip olduğu için cilt problemlerini azaltmak için başka bir doğal çözümdür. Elma sirkesi kullanmak için, bir çorba kaşığı bal ve elma sirkesi ile bir miktar hamur ekleyin ve bir hamur yapın. Farklı etkilenen bölgelere günde 2 kez 2 hafta boyunca uygulayın, sonra kendiniz karar verebilirsiniz. Yüz cildinizi döküntülerden arındırmak için etkili bir doğal ilaç olduğundan, cildiniz eskisinden çok daha iyi hale gelecektir.

3. Meyve Uygun kullanımı

Kırışıklık, sivilce, döküntü vb. Cilt problemlerinden sakınmanıza yardımcı olan birçok meyve vardır. Nar, karpuz ve mango gibi meyveler yüzünüzü izlerden ve izlerden temizlemekte yararlıdır. Evinizde ulaşılabilecek herhangi bir meyveyi karıştırarak bir macun hazırlayabilir ve süt tozu ile birlikte iyi bir şekilde birleştirebilirsiniz. Bu macun cildinizi serinletmeye ve taze ve ışıltılı hale getirmeye yardımcı olacaktır.

4. Papatya Kullanımı

Papatya, iltihap önleyici özelliklere sahip diğer bir doğal ilaçtır. Cildinizi yatıştırmaya ve döküntü ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Mükemmel bir sonuç elde etmek için her gün bitki çayı ile karıştırarak papatyayı günde 3-4 kez kullanın. Ayrıca 10 dakika boyunca temiz bir pamuk ve bezin içine batırarak papatya çayı kullanabilirsiniz. Ardından, etkilenen bölgede pamuk veya bezi günde 7-8 kez kullanın. Papatyayı nemlendirici, koyu renkli halkalar, kızarıklıklar ve kabarık veya yorgun gözler gibi göz terapileri olarak kullanabilirsiniz.

5. Cilt Sorunları için Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı çok önemlidir ve çok sayıda doğal ev ürünü yapmak için kullanılır. Temelde sivilce, sivilce, döküntü, koyu halkalar ve çok daha fazlası gibi cilt problemlerinin çoğunu çözmek için kullanılır. Bir kaseye aynı miktarda hindistan cevizi ve çay ağacı yağı ekleyerek bir macun yapabilirsiniz. Ardından, sorunlu yüzün bu bölgelerine uygulayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz