Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları ve Yan Etkileri

Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları ve Yan Etkileri

Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları ve Yan Etkileri                Çınar ağacı yaprağı özellikle uzun süre bilgisayar başında hareketsiz kalanlar ve ya hareketsiz bir çalışma ortamında bulunanlar için kireçlenmeye karşı oldukça etkili bir bitkidir. Çınar ağacı yaprağının bazı faydalarını şu şekilde aşağıda sıralayabiliriz;

 • Kireçlenmeye iyi gelir
 • Kadınlarda görülen beyaz akıntı için bitkisel bir tedavi sağlar
 • Diş ve vücut ağrılarından kurtulmaya yarar
 • Saçlarda oluşan kepeklenmeye karşı oldukça etkilidir
 • Kireçlenme İçin Kür

  Kurutulmuş bir miktar çınar ağacı yaprağını 1 – 2 yemek kaşığı miktarına gelecek şekilde ezin. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynatın ve daha önceden ezmiş olduğunuz çınar ağacının yaprağını bu suya katıp bir dakika daha kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Sonrasında bu suyu soüumya bırakın. İçilebilecek kadar soğuduktan sonra bu suyu süzüp günde 2 – 3 defa aç karnınıza tüketin. Bu şekilde kullanmaya 15 gün boyunca devam edin. 15 gün bittikten sonra 3 gün kadar ara verin ardından tekrar bir 15 gün aynı şekilde kullanın. Bu şekilde kullanım yaptığınızda ilk on günden itibaren kireçlenmelerden kurtulduğunuzu ve rahatladığınızı hissedebilir hale geleceksiniz.

  Saç Kepeklenmesini Önlemek İçin

  Çınar ağacının yaprağı  ve kabuğu, akkuş ağacı yaprağı, biberiye otu, ısırgan yaprağı, meşe palamudu yaprağı bir arada kaynatılır. Bu karışımın kaynamış suyu kullanılarak saç diplerine masaj yaparak yıkanır.

  Çınar ağacı yaprağının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Etiketler: ,

  Yorum Yaz