Doğum Sonrası Sarkmalara Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Doğum Sonrası Sarkmalara Çözüm için yorumlar kapalı
  • 1.916 kez görüntülendi

Doğum Sonrası Sarkmalara Çözüm

Doğum sonrası vücuttaki sarkmalara ne yapabilirsiniz? Hamilelik süreci her kadın için yorucu, bir o kadar da zor bir dönemdir. Bu dönemi atlattıktan sonra da bir takım problemler peşimizi bırakmıyorlar ne yazık ki. Doğum sonrasındaki dönemde vücudunuzda meydana gelen veya gelmiş olan değişiklerden rahatsız olmanız muhtemeldir. Her anne de buna adaydır. Yani, bazı anneler doğum sonrasında hala ince ve güzel bir bele, diğerleri ise sarkan bir göbeğe sahip olabilirler. Bu muhtemeldir. Ancak her şeyin çözümü olduğu gibi bunun da bir çözümü vardır.

Doğum sonrası karın sarkması nasıl geçer

Öncelikle bilmeniz gereken bazı şeyler var. Örneğin, karın sarkması çoğul gebeliklerde ve ileri yaştaki adaylarda daha çok görülebiliyor. Bu nedenle geç olmadan, zamanında çocuk sahibi olmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Bu senelerde ileri yaştaki insanların doğum yapması ve çoğul gebelik gibi olaylar artmıştır. Birden fazla bebek dünyaya getirmek elbette ki deformasyonu arttıracaktır. Bir diğer dezavantaj da doğum öncesi fazla kiloya sahip olmaktır. Adayların gebelik dönemine fazla kiloyla başlamaları ve yeterinden çok daha fazla kilo alarak gebeliğe devam etmeleri doğumdan sonra bu kiloların verilmesini zorlaştırabilir.

Doğum sonrası oluşan sarkmalar

Adayların doğumdan sonra eski vücutlarını ve çekiciliklerini geri kazanmaları tabii ki mümkündür ancak bu süreç tıpkı doğum süreci gibi zor olacaktır. Eğer dikkatli bir biçimde kilolarınızı takip ederseniz doğum sonrası çok sıkıntı yaşamayacaksınız. Öncelikli olarak ideal olan kilonuzu her zaman kontrol altında tutmanız gerekmektedir.

Yediklerinize, tükettiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Çünkü beslenme tarzınızın hamileliğe ve bundan sonraki döneme etkisi vardır. Hamile bir bayanın hamile olmayanlara göre günde fazladan 300 kaloriye gereksinim duyarlar. Uzmanların tavsiye ettiği beslenme şekli, besinlerden yeterince ve düzenli bir şekilde almanızdır. Aldığınız sıvılar da cildinizi nemlendirir. Düzenli beslenmenizin yanı sıra egzersizler ile bunu pekiştirmek durumundasınız. Bu hem kan dolaşımınızı arttıracak hem de uygun sınırlarla kilo almanızı sağlayacak.

mide sarkması

Doğum sonrası karın sarkması egzersizleri

Bunları hem doğum öncesinde, hem de doğum sonrasında yapmanız çok daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Egzersizlerinize her gün ortalama 10-15 dakika ayırmanız gereklidir. Özellikle normal doğumdan sonra kas gevşemesi olacağından dolayı Kegel egzersizi yapmanız kasları sıkılaştırmanızı sağlayacaktır. Ağır spor egzersizlerini uygulamaya hiç gerek yok. Sağlınıza dikkat ettiğiniz sürece gerisi kendiliğinden gelecektir. Anne adaylarının bunları bilmesi büyük avantaj sağlayacaktır. Zira kimse sarkık bir karın istemez.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.