Ceviz Yağının Faydaları Nelerdir?

Ceviz Yağının Faydaları Nelerdir?

Ceviz yağının faydaları nelerdir?
Ceviz yağı omega-3 yağ asididir. Sağlık için ceviz yağının daha az miktarlarda tüketilmesi faydaları yönünden daha iyi olacaktır.Mesela 35 gr. ceviz yağının besin değerleri 50 gr cevizdeki besin değerlerine eşittir. Ceviz selenyum, fosfor, magnezyum, çinko, demir ve kalsiyum yönünden çok zengindir. Ayrıca ceviz ve ceviz yağı B1, B2, ve B3 vitaminleri bakımından da zengindir.

Ceviz ve ceviz yağının faydaları arasında olan en önemli etki koroner kalp rahatsızlıkları riskini azaltmasıdır. Bunun yanında ceviz ve ceviz yağı kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de oldukça başarılıdır. Ceviz ve ceviz yağı antioksidanlar bakımından da oldukça zengindir. Antioksidanlar vücuttaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur ve böylece vücudun savunma sistemi güçlenir. Ayrıca ceviz yağı içerdiği anti bakteriyel, iltihap sökücü, antiviral ve antiseptik özellikler sayesinde vücudun daha sağlıklı kalmasına katkıda bulunur.

Ceviz yağı salatalarınızda sos olarak ideal bir yağdır. Bunun yanı sıra balık servislerinize de bir miktar ceviz yağı ekleyebilirsiniz. Ayrıca ceviz yağını tatlılarınıza da ekleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz