Brezilya Fönü Nedir Evde Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Nedir Evde Nasıl Yapılır

Son dönemlerde bayanlar arasında saç bakımı için yeni bir trend söz konusu. Saç düzleştirmek için uygulanan fön yöntemi Brezilya Fönü‘nden bahsediyoruz. Tamamen sağlıklı olan ve en ufak bir zararı olmayan Brezilya Fönü hakkında gerekli bilgileri bu yazıda bulacaksınız.

Brezilya fönü (kalıcı fön) en son çıkan teknolojiyle saçınıza keratin yüklenmesidir. Bildiğiniz gibi saç moleküleri keratinden oluşmaktadır. Saçınızdaki keratin eksikliği saçı mat kabarık yıpranmış olarak göstermektedir. Brezilya fönü olarak bildiğimiz düzleştirme işleminde saçımıza keratin yükleyerekten hem sağlıklı hem de düz kalmasını sağlar.

Brezilya Fönü, diğer bir deyişle kalıcı fön işlemi adından da anlaşılabileceği gibi Brezilya’da yaygın olarak kullanılıp daha sonra dünya geneline yayılan bir düzleştirme sistemidir.

Bu uygulama yaklaşık olarak 2 saat civarı sürmekte ve saç tipine bağlı olarak 3-6 ay civarında kalıcı olmaktadır.

Brezilya fönü nasıl çekilir ?
a- Saçlar sodyum ve Sls’den arındırılacak biçimde bu maddeleri içermeyen bir şampuan ile yıkanıp işleme hazırlanır. Bu aşamada saç kremi kullanılmamalıdır.
b- Saçlar fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulur, eğer saçlar dalgalı veya kıvırcık ise saçlar kurutulduktan sonra saç düzleştirici yardımı ile düzleştirilirse daha etkili olacaktır.
c- Belirli bir miktar Brezilya Fönü Keratini saça sürülerek yediririlir.
d- Saçlar kullanılan ürüne bağlı olarak 20-40 dakika arasında strech film ile sarılmak sureti ile bekletilir.
e- Bekleme süresi bittiğinde saçlar yeniden fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulup fönlenir.
f- Fönlenen saç incecik tutamlara ayrılarak dikkatli bir biçimde 230 derece düzleştirici ile preslenir.
g- Ürünün bekleme süresi boyunca bozulan yerlere her gün düzleştirici ile rotüş yapılır.
h- Bu süre zarfında saçlar nemden korunmalı, saçlar hiçbir şekilde toplanmamalı ve kulak arkasına sıkıştırılmamalıdır…
ı- Kullanılan ürünün bekleme süresi bittikten sonra saçlar yine Sodyum ve Sls içermeyen bir şampuan ile yıkanır ve işlem tamamlanmış olur.

Brezilya fönü çektirmenin avantajı nedir ?
Kimyasal işlem sonucu aşırı derecede yıpranmış saçları tedavi etmek haricinde, kabarık ve zor şekil alan saçları bakımlı, parlak ve düz hale getirerek günümüz modern hanımlarının zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.  Aynı zamanda sürekli fön çektirmek zorunda kalınmadığından saçların daha az hasarla daha sağlıklı biçimde uzamasını sağlar.

Evde Brezilya Fönü için gerekli malzemeler şunlardır. Bu malzemeleri kullanarak tarifi uygulayabilir ve evde Brezilya Fönü çekebilirsiniz.

1- Bir çift eldiven
2- Bir cam kase
3- Boya fırçası
4- Ağzınızı ve burnunuzu kapatabilecek büyüklükte maske
5- Havalandırma için bir adet vantilatör
6- Saç Bonesi veya strech film
7- Fön makinesi
8- 230 dereceye kadar ısınabilen kaliteli bir düzleştirici
9- Sülfatsız şampuan
10- 80 ml Keratin

Bu yazı brezilya fönünün yapılışı, brezilya fönünün zararları, brezilya fönünün bakımı, brezilya fönünün fiyatı faydaları nasıl yapılır, brezilya fönü ne kadar yaptıranlar kullanıcı yorumları zararı nedir nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

brezilya fn nedir, Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır, brezilya fönü nasıl yapılır, brezilya fönü evde nasıl yapılır, brezilya fönü yapılışı, brezilya fönü için gerekli malzemeler, brazilya fonunun yapilisi, brezilya, iki cinsiyet organi dogan cocuklar, evde yapılan brezılya fonu yorumları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz