Liposakşın Operasyonu Ücretleri Nasıldır

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Liposakşın Operasyonu Ücretleri Nasıldır için yorumlar kapalı
  • 761 kez görüntülendi

Liposakşın Operasyonu Ücretleri Nasıldır

Liposakşın Operasyonu Ücretleri Nasıldır

Genel anestezi uygulaması ile yapılan ve tam teşekküllü bir hastane içerisindeliposuction ameliyatıyapılmalıdır. Ameliyat süresi 1,5 – 2, 5 saat aralıklarında değişiklik gösterir. Bu ameliyatlarda ölüm riski taşımaz. Ameliyat estetik olarak yapılmaktadır. Zorunluluk ya da bir hastalığın tedavisi olmamaktadır. Bölgesel uygulanır ve o bölgenin fiziksel koşullarına göre yağ emme işlemi yapılmaktadır.  Liposuction ameliyatları genel olarak yağ dokuları ve biriken yağları çekebilmektedir. O alanda kalan fazlalıklar ya da deri birikmesi cerrahi olarak düzeltilmektedir. Liposuction uygulaması ile kilo verilmemektedir. Birçok hasta bu uygulamalar ile kilo vermeyi daha ince ya da fit görünmeyi istemektedir. Fakat bu uygulama zayıflama işlemi olmamakta, aksine zayıfladıkça vücutta beliren ya da çıkmayan yağların cerrahi şekilde tahliyesi işlemidir.

Ameliyat Sonrası

Liposuction ameliyatları sonrasında ağrı sızı ya da morluklar olabilmektedir. Dikişler kendinden eriyen dikişler yer alıp tekrar alınması gerekmemektedir. Ancak bu ameliyat büyük ameliyatlar bölümüne girdiğinden, ameliyat sonrası doktor kontrolüolması gerekir. Doktorun tavsiyeleri ile beraber ödevleri birebir tatbik edilmesi gerekir.

Operasyon İle Zayıflayabilirmiyim?

Liposuction uygulaması sadece kendi başına bir zayıflama uygulamasıolmamaktadır. O zaman herkes ameliyat olarak sahip olduğu tüm kilolarından kurtulsun.Bu uygulama olağan olmamaktadır.Ancak ameliyat sonrasında kişiler kilo mutlaka verebilmektedir. Ameliyat ile alınacak olan yağların ne kadar olacağı belli olmaktadır. Bu nedenle ameliyat olmadan önce bu işlem belirlenir hangi bölgeye liposuction uygulanacak ise bu da yapılmaktadır. Ameliyat işlemi sonrasında sürprizlerolmamaktadır. Ameliyat genel olarak hasta için kolay ve sonuçları oldukça tatmin edici olabilmektedir.

Liposuction Zararlımı?

Lioposuctionunuygulaması hiçbir zararı olmamaktadır. Ameliyatta eğer bir komplikasyonbulunmamışsa, ameliyat uzman ellerde sıkıntısız bitebilmektedir. Ölüm riski bulunmamaktadır. Liposuction uygulaması yağ amme uygulamasını tabi ki estetik cerrahlar yapmaktadır. Başka bir branştan bir doktora yaptırmamanız gerekir.

Ameliyatı Hangi Doktor Yapar?

Bu uygulama botoks gibi bir işlem olmamaktadır. Yani 8 ayda bir tekrarlama istememektedir. Liposuction uygulama kısımlar tekrar ameliyat gerektirmemektedir. Ancak şu durumu belirtmek isteriz ki, ameliyat yapılacak bölgede mutlaka bir miktar yağ dokusu vücut için kalmaktadır. Yani o alanda tekrar yağlanma olabilmekte ama bu hiçbir durumda eski hali kadar yağlanma problemiolmamaktadır.  Bunun yanında liposuction yapılmış olan bir aldan tekrar liposuction yapılması tıbbi açıdan mümkün hale gelmektedir. Tekrar yağlanma durumuna karşı bu iş yapılarak devam etmektedir. Ameliyat sonrasında hastaların kendine dikkat etmesi gerekir. Gereksiz yiyeceklerden uzak durması yağlanmayı tam anlamı ile yok etmektedir. Günümüzde Liposuction ameliyatı fiyatları yapılacak vücudun bölgesine ve yapılacak yağ miktarına göre belirlenmektedir. Bu nedenlekliniklere giderek muayene olmanız gerekmektedir. Bu alanda yüz yüze konuşarak ameliyatı planlayabilir ve ameliyat maliyeti ne kadar tutacağı tam olarak hesaplanmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.