Bağırsak Tembelliği Nedenleri ve Tedavisi

Bağırsak Tembelliği Nedenleri ve Tedavisi

Genellikle beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı sonucunda ortaya çıkan ve bağırsakların yeteri kadar çalışmaması sonucunda vücut için rahatsızlıklar oluşturan bağırsak tembelliğinin nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

Bağırsak tembelliği nedir?
Bağırsak tembelliği psikoloji bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Bağırsak tembelliği mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Bağırsak tembelliği ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Bağırsak tembelliği iyi bir şekilde tedavi edilmelidir.

Bağırsak tembelliği nedenleri nelerdir?
Bağırsak tembelliği sebepleri ve nedenleri arasında bir çok neden sayılabilir. Ailevi, çevresel faktörler, kişinin bünyesinin durumu gibi nedenler Bağırsak tembelliği için başlıca nedenlerdir. Kişiler bu nedenlerden biri yada bir çoğuna bağlı olarak Bağırsak tembelliği olabilirler. Bu nedenlerin veya sebeplerin engellenmesi Bağırsak tembelliği gelişimini ve şiddetini otomatikman engeller. www.saglikvegebelik.com

Etyolojide en sık nedenin psikolojik sorunlar olduğu öne sürülmektedir. İBH genç ve orta yaş erişkin hastalığıdır. Semptomların, hastaların yaklaşık % 50’sinde 35 yaşından önce, % 40’ında ise 35-50 yaş arasında ortaya çıktığı, ayrıca çocuklarda da görülebildiği bildirilmektedir.

Bağırsak tembelliği belirtileri (belirtisi) nelerdir?
Bağırsak tembelliği bulguları ve belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen Bağırsak tembelliği belirtileri ve bulguları arasında bir çok neden sayılabilir. Barsak alışkanlıklarında değişiklik, karın ağrısı, dispeptik semptomlar (geğirti, mide bulantısı, gaz, şişkinlik, iştahsızlık, hazımsızlık, sindirim güçlüğü, mide yanması) olabilir. Bağırsağın yapısında bir bozukluk olmamasına rağmen işleyişi bozulmuştur.

Bağırsak tembelliği tedavisi nasıl olur ? 
Tedavi hastanın şikayetlerine göre verilir. Daha çok motilite düzenleyicileri kıllanılır. İlk tercih edilebilecek ilaç DEBRİDAT ® olabilir.

Bağırsak tembelliği Trimebutin meleat: DEBRİDAT ® 24mg/5ml 250ml SÜSP –100mg 20-40 TB ve 200mg 40 fort TB

Bağırsak Tembelliği Şifalı Bitkiler
Bal, elma çayı, açık limonlu çay ve ıhlamur içmek bağırsak tembelliğine karşı vücudunuzu korur ve destek verir.

Bu yazı bağırsak tembelliğinin tedavisi, bağırsak tembelliğinin belirtileri nelerdir, bağırsak tembelliğinin sebepleri bitkisel tedavisi nedenleri nedir, bağırsak tembelliğine ne iyi gelir nasıl geçer tedavi edilir iyi gelen bitkiler konusunda yazılmıştır.

bebek tulumları, ibrahim saraçoğlu bağırsak tembelliği, barsak tembelliği kim bakar, bağırsak tembelliği nedir, mide tembelligi, ibrahim saraçoğlu bağırsak tembelliği tedavisi, bağırsak tembelliği mide yanması, bağırsak tembelliği nasıl giderilir, bağırsak tembelliği mide bulantısı yaparmı, bağırsak iltihabı belirtileri nelerdir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz