Bisiklet Sürmek Zayıflatırmı-Bisiklet Sürmek Kaç Kalori-Bisiklet Sürmenin Faydaları

  • SPOR
  • Bisiklet Sürmek Zayıflatırmı-Bisiklet Sürmek Kaç Kalori-Bisiklet Sürmenin Faydaları için yorumlar kapalı
  • 2.190 kez görüntülendi

Bisiklet Sürmek Zayıflatırmı-Bisiklet Sürmek Kaç Kalori-Bisiklet Sürmenin Faydaları

Zayıflamak için hem eğlenceli hem de oldukça etkili bir yönteme ne dersiniz? Bisiklet ile kilo vermek istiyorsanız, pedal çevirerek bunu başarabilmenin zevkli ve eğlenceli bir durum olduğunun farkına varacaksınız. bisikletin faydaları ve zararları hakkında faydalı bir takım bilgiler bulabileceğiniz bu yazımızda kullanıcı yorumları da dikkate alınarak en etkili zayıflama aletleri hakkında da kısa bilgiler verilecektir.

Egzersizle zayıflamanın değişik yolları ve yöntemleri var. Yürüyüş yapmak, koşmak, jogging yapmak, ip atlamak gibi egzersiz yöntemleri zayıflamak için faydalanılmaktadır. Bisiklet sürmek ise diğer zayıflama yöntemleri gibi hep kalori harcatan hem de sağlığa olan faydaları ile belki de diğer zayıflama egzersizlerine nazaran bir takım olumlu yönleri olan bir hareket çeşididir.

Kar yağışının olduğu soğuk kış ayları haricinde neredeyse her mevsim kullanılabilen bisiklet, diğer kalori yakma egzersizleri gibi işkenceden ziyade eğlence veren bir zayıflama yoludur.

Bisiklet Sürmek Zayıflatırmı

– Bisiklet sürmek her şeyden önce uygulanan tempoya göre saate 500-1000 kalori arası enerji harcaması yapar ve yağ yakımı sağlar. Günde 1 saat bisiklet süren birisi, başkaca hiç bir şeye gerek kalmadan 1 ayda 3 kilo zayıflama potansiyeline sahiptir.

Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir?

– Bisiklete binmek genellikle parklarda veya doğada yapıldığı için sizleri şehir havasının kirliliğinden ve şehrin gürültüsünden kurtarır.

– Bisiklet sürmek kasları yormaz. Hücrelerdeki oksijenli enerji tüketimini teşvik eder ve metabolizmayı hızlandırır.

– Bacak, kalça, karın ve basen bölgesi yağlarını eritir. Diğer bir deyişle bölgesel zayıflama için kullanılır.

– Bacak ve kalça bölgesi selülit sorununa doğal ve kesin çözümler sunar.

– Bacaklarda bulunan kuadriseps, glutei, karın kası, bacak kası, göbek kası, hamstring gibi büyük kas gruplarını çalıştırır ve uygun bir biçimde yapıldığı takdirde kas kitlesini geliştirir.

– Kalbin çalışmasını sağlar ve kardiyokasküler sistemi sağlıklı tutar. Kısacası kalp ve damar sağlığını koruyan önemli egzersiz hareketleri arasında bisiklet sürmeyi de sayabiliriz.

– Aşırı bir tempoda yapılmadığı takdirde kardiyo egzersizi olarak herkesçe kullanılabilir.

– Sigarayı bırakanlar için akciğerlerin daha çabuk temizlenmesine yardımcı olur. Akciğerler oksijenle daha fazla dolar.

Bisikletin yukarıda saydığımız sağlığa olan faydalarından yararlanabilmek için haftada en azından 2 kez ve her seferinde 30 dakikalık bir süreyle tatbik edilmesi gerekmektedir. Aslında sadece bildiğimiz bisiklet değil, kondisyon bisikleti, eliptik bisiklet, yatay bisiklet, dikey bisiklet, epileptik bisiklet, adına ne derseniz deyin tüm pedallı egzersiz aletleri benzer kas gruplarını çalıştırır ve benzer düzeyde kalori harcatır.  Genellikle bilinen kondisyon bisikletinin yararları dır ama eliptik bisiklet de en az kondisyon bisikleti kadar etkili bir kilo verme imkanı sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.