Ametist Taşı ve Faydaları

Ametist Taşı ve Faydaları

Şifalı taşların faydaları ve özellikleri hakkında yaptığım küçük bir araştırmanın ardından dikkatimi çeken ametist taşının özelliklerini sizlerle paylaşmak istedim. Sadece özellikleri ile sınırlı kalmayacağız tabi ki. Ametist taşı hakkında her türlü bilgiyi yazımızdan edinebilirsiniz.

Şifa bakımından en güçlü taşlardan olan ametist, değerli taş sevenler için de en gözde taşlardan biridir. Kuvars ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir taştır.

Diğer Adı: Amethyst, mor yakut, aşk taşı.
Rengi: Mor, eflatun erguvan

Bağlı Olduğu Grup: Kuvars, dumanlı kuvaes
Diğer Grup Üyeleri: Sitrin, ametrin, aventurıne, kedi gözü, krizopraz, akik, jasper, dağ kristali, gül kuvars, iğnecikli kuvars, dumanlı kuvars.

Yapısal Görünümü: Saydam
Uyumlu Olduğu Unsur: Hava

Uyumlu Olduğu Şakra: Alın, taç
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, balık, kova, başak, yay.

Sembolü Olduğu Hususlar: Adalet, cesaret, doğru karar verebilen akıl ve huzur.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Brezilya, Kanada, Rusya, Madagaskar, Hindistan, Namibya, USA, Sri Lanka

“Kuvars” ailesinden mor ya da mavi-mor renkli bir taştır. Ona bu rengi verenin, içinde bulunan demir olduğu düşünülmektedir. Renkleri gün ışığında değişen bazı ametist taşları, gerçek renklerine ancak röntgen ışınları altında kavuşabilirler. Asırlar boyunca değişik uygarlıklarda sevgi ve beğeniyle kullanılmış, Asya ve Mısır’da mühür olarak değer kazanmıştır.

Eski çağlarda “sarhoşluğu yok eden taş” olarak bilinirdi. O zamanlarda bir kısım kadeh, çanak, kap gibi şeylerin birçoğu ametist taşı kullanılarak yapılmaktaydı. Ametistin astrolojide de başak, oğlak, kova ve balık burcu insanının taşı olarak da bilinir. Ayrıca yıldırım çarpmasından koruduğuna ve büyüleri etkisiz hale getirdiğine inanılmıştır. Nazarın ilk bakıştaki “olumsuz enerji” olduğu kabul edilirse, rengi ve güzel görünümüyle ilk bakışı çekeceğinden, nazara karşı koruma sağladığı kabul edilir.

Ametist Taşının Bedene Faydaları
– Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
– Bilinç seviyelerini aktif eder, yatıştırıcı etkisi vardır.
– Yoğunlaşma için en ideal taş grubu içindedir.
– Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
– Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insanın üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır.

– Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
– Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur.
– Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
– Kişiyi rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
– Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği söylenir.

Bu yazı ametist taşının özellikleri bakımı fiyatı renkleri nelerdir temizliği gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır zararları kullanımı nedir faydaları nereden bulurum ne işe yarar neye iyi gelir neden renk değiştirir nerde çıkar nerede satılır alınır neyi simgeler fiyatı ne kadar nasıl kullanılmalı anlaşılır yapılır kesilir oluşur kullanılır işlenir kolye ucu bileklik yüzük küpe tesbih al hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

çakıl taşının faydası nedir, emetist tslının ilk kullanımı, kan taşının zararları ve kullanımı, kedi gözü taşı faydaları, kedi gözü taşının faydası, yandan topuz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz