Bebeklerde Suçiçeği Tedavisi

Bebeklerde Suçiçeği Tedavisi

Bebeklerde Suçiçeği Tedavisi

Bazı  bilinen hastalıklar vardır, bunları her anne ve baba tanımalı ve çocukları bu hastalıklara tutulduğu zaman telaş etmemeli, Doktora gidene kadar önereceğimiz şeylere uymalı, böylece bu hastalıkların iler hanesini ve ağırlaşarak başka rahatsızlıklara kapı açmasını önlemelidirler

Suçiçeği

Daha çok 2 -10 yaş arası çocuklarda görülen bulaşıcı bir virüs has­talığıdır. Birlikte oynadığı bir çocuktan sizin çocuğunuza da geçer ve ancak 2 – 3 hafta sonra kendini belli eder.Vücudun çeşitli yerlerinde, hatta baş içinde bile, karında, kollarda içi su dolu kırmızı toplu iğne başı iriliğinde sivilceler belirir, başta saç içindekiler ve diğer yerdekiler çok kaşınır, kaşıma ile sivilceler ¡büyür ve bazen ufak yaracıklar halini alır. Ateş yapar, 2-4 gün sonra sivilceler kaybolmaya başlar.

Hastalık böbrek rahatsızlıklarına ve romatizmaya neden olabilir.

Tedavisi :

  • Hastalığın kendine mahsus hiç bir ilacı yoktur, verilecek ilaçlar su çiçeğinin diğer rahatsızlıklara kapı açmasını önlemeye yarar.
  • Çocuk ılık bir odada yatmalı veya oynamalı. :
  • Kaşıntıyı önlemek için, çocuk sıcak odada ılık; banyo edilmeli ve sivilceler üzerine Patates Nişastası sürmelidir. Diğer nişastalar olmaz, patates nişastası, kaşıntıyı keser. Bu nişasta yoksa, patates kesilir ve sivilceler üzerine her saat başı bir kere sürülür. Nişastayı sivilceler üze-, rine tutturabilmek için, parmak ucu suya batırılıp sivilceler ıslatılır, son­ra pudra gibi nişasta serpilir.
  • Hastalık süresince çocuğa sulu çorbalar ,taze sebze – meyve su­ları verilmeli, ateşi düşüp iştahı açılınca ,yoğurt, süt, az et vermeli. Uzun­ca bir sür e tuz verilmemeli.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz