Doğum Çantası

  • DOĞUM
  • Doğum Çantası için yorumlar kapalı
  • 1.446 kez görüntülendi

Doğum Çantası

Gebeliğinizin son ayına girdiğinizde, artık doğum için bir takım hazırlıklar yapmanız gerekmektedir.

Daha önceden hazırladığınız çantanızda sizin ve bebeğinizin ihtiyaç duyacağı şu malzemeler bulunmalıdır.

Sizin için: 2 adet gecelik, iç çamaşırı, terlik, yüz havlusu, çorap, tarak, hasta bezi, deodorant,diş fırçası ve diş macunu.

Bebeğiniz için: Zıbın, başlık, bebek battaniyesi, bebek havlusu, çocuk bezi, biberon ve mama. Kordon kanı alınacaksa,ilgili malzemeyi beraberinizde getirmeyi unutmayın.

Ayrıca fotoğraf makinesi ve varsa video kameranız da yanınızda bulunsun. Deneyimli yakınlarınızın önereceği malzemeleri de çantanıza ekleyebilirsiniz.

Doğum yapacağınız kliniği daha önceden görün; bu sayede nasıl bir yere gideceğiniz ve nasıl karşılanacağınız tedirginliğinden kurtulmuş olursunuz.

Eğer bu hazırlıklarınız tamamsa, doğum başladığında neler yapacağınızı eşinizle önceden planlayın. Örneğin, doğuma giderken beraberinizde götüreceğiniz kişiyi, hastaneye nasıl ulaşacağınızı, evdeki çocuğunuzu kime bırakacağınızı planlayın.

Bu yazı doğum çantasında neler olur, doğum çantasına neler konulmalı, doğum çantasında neler olmalı, doğum çantasında neler var, doğum çantası hazırlama konusunda yazılmıştır.

doum antas, doğum çantasına neler konulmalı, doğum çantasında olması gerekenler, doğum çantasında neler olur, doğuma giderken çantaya neler konulmalı, dogum cantasina neler konmali, doğum çantası, doğumda çantaya neler konulmalı, doguma giderken neler alınmalı ve neler konmalı cantaya, doğum çantasına konulacaklar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.