Lasik Göz Çizdirme Ameliyatı Nedir

  • GÖZ HASTALIKLARI
  • Lasik Göz Çizdirme Ameliyatı Nedir için yorumlar kapalı
  • 1.248 kez görüntülendi

Lasik Göz Çizdirme Ameliyatı Nedir

Göz merceği kusurlarının lazerli tedavi yöntemleriyle iyileştirilmesi anlamına gleen Lasik göz ameliyatları, kornea tabakasındaki mercek yapının lazer ışınları vasıtasıyla tedavi edilerek gözün odaklanma ve görüntü netleştirme işlevinin mükemmelleştirilmesini amaçlayan bir lazerli tedavi

yöntemidir.

LASIK teriminin açılımı laser in situ keratomileusis, yani türkçe deyişle lazer ışınlarının kornea (keratomileusis) tabakasının altında (in situ) bulunan bölgeye uygulanması manasındadır. Böylelikle lazer ışınları ile korneaya yeniden şekil verilebilmektedir.

Lasik ameliyatlarında excimer lazer adı verilen ve göz cerrahisi için özer tasarlanmış bir lazer aparatı kullanılmaktadır. Excimer lazer tedavisi ile göz merceğinin şeffaf kısmı yeniden şekillendirilerek (reforme edilerek) daha çok miyop, hipermetrop, astigmat türü göz rahatsızlıklarının iyileştirilerek gözlük kullanılmaksızın daha iyi bir görüş yeteneği kazanılması amaçlanmaktadır. Excimer lazer teknolojisinin göz ameliyatlarında kullanılması yaklaşık 30 yılı bulsa da bu tekniğin lasik tekniği ile birlikte kullanılması 1990lı yılların başında yunanlı doktor Ioannis Pallikaris sayesinde olmuştur.

Lasik göz tedavisinde bilhassa iyi eğitimli uzman göz doktorları eşliğinde operasyon yapılmasının önemini söylemeye bile gerek yoktur sanırım. Lazer göz cerrahisine başlanmadan evvel, uzman doktor tarafından kornea tabakasının üzerindeki ince zar, mikroketom tekniği ile hassas bir operasyonla kaldırılmakta ve kornea dokusunun lazer ışınlarına maruz kalması için gerekli ortam hazırlanmış olmaktadır. Ameliyatın sona ermesiyle birlikte bu kornea dış zarı dikiş olmadan tekrar eski durumuna döndürülmektedir.

Bu yazı lasik göz ameliyatı, göz çizdirme nasıl yapılır, göz çizdirme ne kadar, göz çizdirmenin fiyatı, göz çizdirmenin zararları, göz çizdirme ameliyatı sonrası, göz çizdirmek zararlımı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göz çizdirme fiyatları 2012, göz çizdirme fiyatları, göz çizdirme fiyat, göz çizdirme fiyat 2012, göz çizdirme fiyatı 2012, göz çizdirme fiyatı, göz çizdirme nasil olur, göz çizdirme zararları, göz çizdirmek fiyatı, excimer lazer fiyatları 2012

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.