Balon Diyeti Listesi

  • DİYET
  • Balon Diyeti Listesi için yorumlar kapalı
  • 933 kez görüntülendi

Balon Diyeti Listesi

Malumunuz yaz yaklaşıyor. Mayıs ayının sonlarındayız. Sıcacık yaz günlerine çok az kaldı. İşte her sene olduğu gibi 2012’de de bu dönemde diyet çılgınlığı alıp başını gidiyor. Yok şu diyeti yok bu diyeti derken yeni favorimiz ülkemizde diyet literatürüne balon diyeti

olarak giren diyet.

Bu diyete balon diyeti denmesinin en önemli sebebi ise diyetin içerisinde balon şişirmenin olması. Balon şişirerek zayıflanırmı demeyin demek ki zayıflanırmış. Diyete balon şişirme diyeti diyenlerde var tabiki. Balon şişirerek nasıl zayıflarım diyen arkadaşların bu konuyu okumalarını tavsiye ediyorum.

İngiliz Venice A. Fulton, bilimsel çalışmalar ve kişisel gözlemlerinden yola çıkarak yazdığı “Six Weeks To OMG” adlı kitabında, “Tüm bildiklerinizi unutun, beni dinleyin” diyor.  Bu kitabın ardından ülkemizde fulton diyeti veya balon diyeti ile anılmaya başlayan diyet listesinden ilginç notları sizin için seçtik.

Kahvaltıyı boşverin
Kahvaltıyı boşverin, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu söylenir. Yanlış. Beyin uykuda kalan son enerjiyi de harcar ve açlık sinyalleri gönderir. Yemeyin ve vücudunuzu hareket etmeye zorlayın. Böylece vücudunuzu depoladığı yağları yakmaya zorlarsınız.

Sabah kalkınca ilk işiniz 15-20 derece suyla dolu küvete acele etmeden girmek olmalı. Soğuk su, metabolizmanızı vücudunuzu ısıtmak için daha fazla yağ yakmaya zorlayacak. Küvette en fazla 15 dakika kalın. Çıkınca sıcak duş almaya kalkmayın. Bayılırsınız. Kalp ve diyabet sorunları olanlar da soğuk banyodan uzak durmalı.

Duştan sonra boş karnına bir fincan sütsüz ve şekersiz kahve için. Kahvedeki kafein vücudunuza daha hızlı yağ yakma emri verir

Kahve içtikten sonra 8.00-9.00 gibi dışarı çıkıp biraz hareket etmeniz yağ yakma süreci hızlandıracaktır. En az yarım saat yürüyün veya bahçeyle ilgilenin.

İlk öğünü 10.00 gibi yiyin. Günde dolu dolu üç öğün yiyin. Az yemeye çalışmayın. Bu daha çok kontrolsüz yeme isteğine yol açıyor. Üç öğünden fazla yemeyin ve öğün aralarında hiçbir şey atıştırmayın.

Yataktan önce balon egzersizi
Yatağa girmeden önce balon egzersizi yapın. Ayağa kalkıp vücudunuzu ve başınızı dik tutup 10 kez balonu şişirip boşaltın, balon şişirmek karın kaslarını kuvvetlendirecektir. Şişirmek başınızı döndürürse üç dakika ara verin ve yeniden deneyin.

Üçten fazla meyve yemeyin
– Yemeklerin yarısı proteinlerden oluşmalı. İstediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz ama günde 3 taneden fazla meyve yemeyin.

– Günlük karbonhidrat miktarınız da 120 gramı geçmemeli. Haftada iki kez somon gibi yağlı balıkları yemeye dikkat edin. Sabah kahvesi dışında gün içinde su ve yeşil çay dışında başka bir şey içmeyin.

Bu yazı balon şişirme diyeti, balon diyeti, balonla zayıflama, balonla zayıflama diyeti, balon üfleme ile kilo verme, fulton diyeti, balon şişirme tekniği ile zayıflama, balon şişirerek diyet zayıflama, balon şişirme, balon diyetiyle zayıflama nedir nasıl yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

balon şişirmenin faydaları, balon şişirme, balon diyeti, balon şişirmenin faydası, balon şişirme diyeti, balon şişirmek faydalımı, balon şişirmenin yararları, fulton diyeti, balon şişirme egzersizi, balon şişirerek zayıflayanlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.