Bakterilerle Mücadele Eden ve Doğal Olarak Mikropları Öldüren 7 Gıda

  • ALTERNATİFTIP
  • Bakterilerle Mücadele Eden ve Doğal Olarak Mikropları Öldüren 7 Gıda için yorumlar kapalı
  • 732 kez görüntülendi

Bakterilerle Mücadele Eden ve Doğal Olarak Mikropları Öldüren 7 Gıda

Vücudumuz her gün organlarımıza zarar verme tehlikesi taşıyan bakterilere, virüslere, alerjilere, mikroplara ve enfeksiyonlara karşı sürekli devam eden mücadelesinde büyük çaba ve enerji harcamalıdır. Bu tür alerji ve virüslerin önlenmesi çoğu zaman zor ve zordur, çünkü soluduğumuz havadan ve günlük diyetimize eklediğimiz yiyeceklerden sayısız kirletici madde ve zararlı bileşikler aldık.

Zararlı bakteri ve mikroplar vücudumuzun herhangi bir yerine saldırabilir ve vücudumuzu zayıf ve kırılgan hale getirmek için hayati organlarımızın çalışmasını bozabilir. Agonizingly ağrılı bir cilt döküntüsü, soğuk algınlığı veya grip salgını, hatta korkunç derecede rahatsız bir karın hissi yaşayabilirsiniz. Temel olarak bakteri ve mikroplar bağışıklık sistemimize saldırır, bu da vücudun bütün bu zararlı mikropları temizlemek için iç savunma mekanizmasını harekete geçirmesine neden olur.

Bağışıklık sistemi inanılmaz derecede güçlü ve güçlü olsa da, vücudun doğal ve etkili bir şekilde savaşmasına yardımcı olmak için güçlü antibakteriyel ve anti-mikrobiyal özellikleri artıran besinler ve gıdalar şeklinde her zaman yardıma ihtiyacı vardır.

Burada, doğal olarak bakteri ve mikroplarla savaşmanıza yardımcı olacak en güçlü 7 süper gıdaya göz atın:

1. ZERDEÇAL

Yüzyıllar boyunca, geleneksel tıp pratisyenleri ve bitki hekimleri, bu zengin ve canlı Hint baharatını, güçlü şifa ve tıbbi yararları için görmüştür. Modern bilim bile zerdeçal, iç bedensel sistemlerini temizlemek için bir anti-bakteriyel olarak çalışmanın yanı sıra, kesik ve yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılabilecek güçlü antiseptik ve antibakteriyel özellikleri artırdığının kanıtıdır. Bağışıklık sisteminizin gücünü artırmak istiyorsanız, sadece her gün uzun bir bardak zerdeçal süt içmeyi alışkanlık haline getirin.

2. HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı, daha kuvvetli antibakteriyel özellikleri artıran trigliseritler olarak adlandırılan zengin bir orta zincirli yağ asitleri konsantrasyonunu (MCT) içerir.

Araştırmalar, hindistancevizi yağının, son derece güçlü iki tür orta zincirli trigliserit bakımından zengin olduğunu ortaya koymaktadır: bunlar, kaprilik asit ve lorik asit. Araştırmalar, bu iki trigliseritin mantar, maya, bakteri ve virüslerin mücadelesinde ve etkisizleştirilmesinde yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır.

Dahası, hindistancevizi yağı oldukça etkili bir nemlendiricidir ve ayrıca cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırmak için inanılmaz derecede faydalı bir ilaç olarak kabul edilir.

3. BAL

Bal, anti-mikrobiyal ilaçlarda bir bileşen olarak eklenen ilk doğal gıda maddesidir. Araştırmalar, balın vücuda nüfuz etme tehdidinde bulunan tüm istenmeyen yabancı bileşiklerin tüm mikrop ve bakterilerin öldürülmesiyle temizlenmesinde oldukça etkili olan hidrojen peroksit salgılayan canlı enzimlerle yüklü olduğunu ortaya koymaktadır.

Güne ılık suda bir bardak tatlı kaşığı bal alarak başlaması şiddetle tavsiye edilir.

4. SARIMSAK

Araştırma, sarımsak, kandida büyüme, maya enfeksiyonları ve mantarı da dahil olmak üzere çeşitli alerji ve enfeksiyon semptomlarıyla mücadelede yardımcı olacak güçlü bir antibakteriyel profili artırdığını ortaya koymaktadır.

Çoğu insan, tüm öğünlerindeki zengin ve lezzetli sarımsak tadına bayılır, yumurta ya da pişmiş muamele eder, ama kesinlikle dayanılmaz bulursanız, şifa faydaları sizi kilerinize sarımsak yığınları koymaya ikna etmeye yetecek kadar zorlayıcıdır.

Çiğ sarımsak, boş bir mideyle yemek, vücudunuzu her türlü rahatsızlıklara karşı korumak ve güçlü bir sağlığı korumak için en kolay ve en uygun önlemdir. Sarımsak, ezilmiş ve çiğnenmişken salınan diğer uçucu yağların yanı sıra, güçlü bir koruyucu bileşik olan alisin ile doludur.

5. LİMON

Limon, sivilce oluşumuna neden olan bakterilerle savaşmasını sağlayan güçlü bir antifungal ve antibakteriyel özelliği arttırır. Dahası, vücudumuzdaki hastalıklara neden olan serbest radikallerin zararlı saldırılarıyla mücadele etmek için güçlü bir antioksidan görevi gören C vitamini ile doludur.

Günlük önerilen C vitamini dozu almak istiyorsanız, iki limonun suyunu içeren bir bardak limonata içmeniz yeterli.

6. ANANAS

Hepimiz bu tatlı ve lezzetli tropik meyvenin üzerinde munching olmanın yanı sıra smoothie’lerimiz ve meyve sularımıza eklemeye bayılırız. Bununla birlikte, çoğu insan, ananasların, vücuda boğaza ve ağzına giren istilacı hücrelerin saldırılarıyla mücadelede yardımcı olan inanılmaz derecede güçlü antibakteriyel profillere sahip olduğunun farkında değildir.

Taze sıkılmış ananas suyunun porsiyonu, kanın soğutulması ve burun iltihabının ve hatta sinüslerin iltihabının azaltılmasında oldukça etkili bir ilaçtır.

7. ZENCEFİL

Yüzyıllar boyunca, zencefil, boğaz enfeksiyonları da dahil olmak üzere çeşitli hastalıkları ve enfeksiyonları tedavi etmek için bir ev çare olarak popüler kalmıştır.

Yapmanız gereken tek şey küçük bir çiğ zencefil parçasını emmek, tüm suyunu emmek için, enfeksiyona neden olan bakterileri yok edecek ve öksürüğünüzden kurtulacak.

Araştırma, zencefilin bir grup kimyasal bileşik olan seskiterpen bakımından zengin olması nedeniyle, temel olarak soğuğa neden olan rinovirüsleri ortadan kaldırabildiğini ortaya koymaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.