Evde Doğal Görme Sağlığı Nasıl Geliştirilir?

Evde Doğal Görme Sağlığı Nasıl Geliştirilir?

Merhaba Arkadaşlar, Dün küçük çocukların sadece gözlük kullandığı görülmüştür. Daha eski zamanlarda, yaşlılar gözlüksüz gazete okurdu, vs. Bütün bunlar onların iyi yeme alışkanlıklarından kaynaklanıyordu. Bir süre sonra, 70-80 yaşları arasında gözlük takan insanlar görüldü. 

 Ama şimdi küçük çocukların görme yeteneği çok zayıflıyor. Bütün bunlar modern yaşam tarzı nedeniyle oluyor. Çocuklarımız doğar doğmaz her türlü aleti sunuyoruz. Hiç içtenlikle çocukların inatçılığına. 

Bugünün zamanında, okuldan evde çalışma, herhangi bir döngü vb. Her şey çevrimiçi hale geldi. Çocuk bütün gün bu aletlere yapışıyor. Okulda hiç oynamayan, bazen oyun oynayan ve bazen bir süre geçtikten sonra, çocuk gün boyu mobil, bazen dizüstü bilgisayar ve bazen TV’de yaşar.

Çocukların görme gücü, güneş ışınlarının ortaya çıkması nedeniyle her geçen gün güçsüzleşmekte ve çocukların dışarıdaki oyuna ilgisi çok azalmaktadır. 

Çocukların yemek yemesi, yaşaması ve yaşaması sağlıkları ve gözleri zayıflayacak şekilde artmaktadır. 

Gözler vücudumuzun çok önemli bir parçasıdır. Onların yardımıyla bu dünyadaki her şeyi görebiliriz. 

 Size, bu blogdaki görme duyusunu doğal olarak nasıl geliştireceğinizi evde söyleyeceğim, göz görüşümüzü iyileştirmek için ne yemeliyiz? Ne yapmalıyız? Yapmalı mıyız?

Gıda ile Doğal Görme Doğal Nasıl Geliştirilir?

Günümüzde herkes çocuklara ya da bütün büyük abur cuburlara ilgi duyuyor. Vücuttaki etkisinin sağlığa bağlı olmasından dolayı etkisinin sağlığa ve göze etki etmesi nedeniyle. Diyetinize sağlıklı ve besleyici yiyecekler eklerseniz, göz görme yeteneğinizi artırabilirsiniz. 
Görme şeklini kullanarak doğallaştırmak için kullanılabilecek bazı besleyici yiyecekler vardır.

1. Göz Sitesini Geliştirmek İçin Amla 

A vitamini, C vitamini, kalsiyum, demir vb fırında çok yüksek miktarlarda bulunur. Bu gözler için çok iyidir. Görme gücünü arttırmak için, bitkileri diyetinize ekleyin. 

Herhangi bir biçimde alaşımı yiyin, mango, şeker, turşu, sebze örsünü yiyin ve zeytin suyunu da yiyin.

2. Göz Sitesi Geliştirmek için Havuç 

Havuç (havuç) A vitamini içerir. Bu gözler için iyidir. Düzenli olarak meyve suyu içerek veya havuç şeklinde çiğ havuç yiyerek havuç yemek görme yeteneğini iyileştirmeye başlar. 

3. Görme Geliştirmek İçin Ispanak

Gözlerin yeşil yapraklı sebzeleri yemesi iyidir. Bunlar arasında, ıspanak da göz görüşünü geliştiren bir tanesidir. 

Ispanak, A vitamini, B vitamini, C vitamini, e vitamini ve mineraller gibi demir, çinko vb. Bulunur. Bu nedenle ıspanak düzenli olarak bir sebze veya ıspanak suyu olarak içmelidir.  

4. Görme Geliştirmek Için Domates

Domates iki çeşittir: evde yetiştirilen bir domates ve başka bir hibrit domates. Yerli domatesin sağlık açısından çok iyi olduğu. 

Gözlerin görünürlüğünü artırmak için, boş midenin bir tabak desi domates kaya tuzu olduğu sabahları gündüz ışığı, görme onu yiyerek artar. 

5. Narenciye Meyve Görme Geliştirmek İçin

Turunçgiller, portakal, üzüm, kivi gibi meyvelerde görme artışının artmasında yardımcı olur. Bu nedenle düzenli olarak bu meyveleri diyetinize dahil edin. Ve gözlerinin ışığını arttır. 

6. Görme Geliştirmek İçin Badem

Badem E vitamini içerir Bu arada bütün kuru meyveler çok sağlıklı. Ancak badem gözler için en iyisidir. Kuru meyvenin şekli vücut kısmında bulunur. Kuru meyve bu organ için en iyi olarak kabul edilir. Badem şekli gözlerin şekli gibidir. 
Geceleri biraz badem suyuna batırın. Sabahları uyanıp kabuklarını çıkarıp onları yiyin ve beraber süt yiyin. Veya badem ezin ve sütle karıştırın ve iç. Bunu yaparak, görme büyümeye başlar. 
Görüşü arttırmak için badem, rezene ve şeker şekerini eşit oranda öğütün. Ve onları bir kutuda tut. Geceleri, sıcak sütten düzenli olarak iki ila üç ay boyunca bir kaşık bademli, rezene ve şekerli şeker alınır, görme artar. 

Egzersiz ile Doğal Görme Doğal Nasıl Geliştirilir?

Gözlerin görünürlüğünü arttırmak için, günlük rutininizde düzenli olarak bazı göz egzersizleri varsa, o zaman görme kesinlikle iyileştirilebilir. Gözlerin bazı egzersizleri aşağıdaki gibidir

  • Avuç içi ellerinizi ovalayın ve sonra gözlerinizin üzerinde tutun. Bu işlemi 10 kez yapın. 
  • Bir kalem veya kurşun kalem alın ve gözlerinizin ortasında 25 cm mesafede tutun. Ve odak noktanızı öne alın ve ileri geri hareket ettirin. Bunu 5 ila 10 kez yapın. 
  • Gözlerinizi saat yönünün tersine 5 ila 10 kez ve saat yönünün tersine 5 ila 10 kez döndürün. 
  • Ağzınıza su doldurup gözlerinizi suyla iyice yıkayın. Bunu günde üç ila dört kez yapın. 
  • Bu sırada elinizin ilk kısmına iki parmağınızın ekli kısmı arasına bastırın. Bunu her iki elinizde de 10-15 kez yapın. 
  • Bu gözlerin günlük egzersizini yaparak, zihin sonuçlara ulaşabilir.

Göz Görüşünü Geliştirmek İçin Bazı Önemli İpuçları

Egzersiz ve besleyici yiyeceklerden başka birçok önemli ipucu var. Zayıf gözlerimizin aydınlatmasını arttırmak için kullanılabilir. 

1. Görme Geliştirmek İçin Hardal Yağı 

Hardal yağı da sağlığımız ve gözlerimiz için olduğu kadar, yemeğin tadını da arttırmada çok iyidir. Her gün, gece boyunca, ayak tabanındaki hardal yağının masajı görme yeteneğini arttırır. 
Görme gücünü arttırmak için geceleyin göbeğe üç damla hardal yağı ekleyin. Bu sayede görme, gözlerin kızarması, gözlerin kaşınması ve hatta ondan kurtulma gibi göz sorunu artar.

2. Göz görme geliştirmek için ağız tükürük 

Ağız tükürüğü, ağzından çıkan tükürüğün sabahları ilk maskeli tükürüğün gözlerine rimel gibi uygulanması ve gözlerinizi 5 dakika kapalı tutması gerektiği anlamına gelir. Bunu düzenli olarak üç ila dört ay boyunca yapın. Bunu yaparak, gözlerin ışığı yavaş yavaş artar. 

3. Görme İyiliğini Artırmak İçin Maksimum Yeşillik 

Sabah ve akşam parkta ve dışarıda yürüyün. Mümkünse, çıplak ayakla yeşil çim üzerinde 20-25 dakika hareket edin. Bu aynı zamanda gözler ışığında etkili gibi görünüyor. 

4. Göz Sight Geliştirmek İçin Gadget’ı kaçının 

Gadget’ı olabildiğince kullanın. Boş zamanlarında gadget’lardan kaçının. Ve zaman geçişi için açık veya kapalı oyuna öncelik verin. 

5. Göz Sight Geliştirmek İçin Rahatlayın 

Görme için gözleri rahatlatmak çok önemlidir. Bu yüzden sekiz saat boyunca iyi uykular. Ve bir dizüstü bilgisayarda çalıştıktan sonra, bilgisayar, gözleri her saat başı 5-10 dakika kapattıktan sonra gözleri gevşetin. Bu, dizüstü bilgisayarların ve bilgisayar ışınlarının etkisini azaltır.

Öyleyse , Evde Doğal Görme Nasıl Geliştirilir? Tüm bu ipuçlarını kullanarak, evde görüşünüzü artırabilirsiniz. Gözler, vücudumuzun vazgeçilmez ve çok güzel bir parçasıdır. Gözlerle, vücudun güzelliği dört ay alır. Bu nedenle, gözleriniz için uygun özen gösterilmelidir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz