Ayak Yanması Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi

Ayak Yanması Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi

Özellikle yaz aylarında neredeyse herkesin şikayet ettiği konulardan birisidir ayaklarda yanma hissi ya da ayak yanması.

Hele bir de çorap giymek ve kapalı ayakkabı kullanmak zorundaysak, bunun üzerine bir de ayaklarımızın saatlerce ayakkabı içerisinde kaldığını düşünürsek durum daha da vahim bir hal alıyor.

Hatta bazı geceler uykularınız bölünebilir, buna ek olarak ortaya çıkan ağrılar ile de baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz ayak yanmasının nedenlerini ve tedavisinin nasıl olduğu hakkında kısa bilgiler aktarmaya çalışalım.

Ayak Yanması Nedenleri: Ayaklarda oluşan yanma hissinin farklı nedenleri vardır. Bakmayın konuya girmeden önce sıcak yaz ayları ve kapalı ayakkabılardan bahsetsek bile ayak yanmasının ciddi sonuçlar doğurabileceği durumlar vardır. Bunları sıralamak gerekirse;

B vitamini eksikliği, ayakta mantar, kansızlık, şeker hastalığı, fazla kilo problemi, uzun süre ayakta kalma, aşırı terleme, kalitesiz ayakkabı ve çorap kullanımı ayak yanmasına neden olan ana etkenlerdir.

Ayak Yanması Tedavisi: İlk önce şunu belirtelim; ayak yanmasına neden olan sebebi belirlemeniz takdirde, bu yönde kolayca tedavi uygulamanız mümkündür.

Ayağı soğutma özelliği olan ve reçetesiz şekilde satılan kremlerin kullanımı, teri emmesi için pamuklu çorap giyme, ayakları mümkün olduğunca soğuk su ile yıkama, B-5, B-12 vitamini eksikliklerini tamamlayıcı vitamin takviyeleri ile ayak yanmasının önüne geçilebilir.

Ayak Yanmasına iyi Gelen Şeyler: Ayak yanmasına ne iyi gelir ve ayak yanması için doğal ve bitkisel çözümler nedir diye soranlar için şu listeyi verebiliriz.

Kekik: Kekik bitkisi ayak yanmasına bitkisel çözümlerdendir. Bir kova suyun içine bir avuç kekik ekleyin ve ayaklarınızı bu suda yarım saat bekletin. Faydayı hemen fark edeceksiniz.

Sirke: Bir kap suya biraz sirke ekleyin ve ayaklarınızı bu suda bekletin. Günde en az iki kez bu yöntemi uygulayarak ayaklarda oluşan yanma hissini yok edebilirsiniz.

ayakta-yanma

Zencefil: Ayak yanmasına bitkisel çözümdür. Bir parça zencefil tüketmek kan dolaşımını uyarır. Düzenli kan dolaşımı ayak yanmasının tedavisi demektir.

Bitkisel Yağlar: Bir kap suya, nane, lavanta veya biberiye yağından bir kaç damla damlatın. Yalnız bu yağların piyasada sahtesi çok, siz organik olan yağı bulmalısınız. 20-30 dakika süreyle ayaklarınızı bu suda tutun. Buna ek olarak Hint yağı ayak yanmasına bitkisel çözümdür, direk ayaklara sürülebilir.

AYAK YANMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ayak-yanmasina-iyi-gelen-seyler

Bu yazı ayak yanmasına kesin doğal bitkisel çözüm çare ne iyi gelir hangi bitki doktor bakar bölüme gidilir hacamat bitkisel çözümler ne yapmalı iyi gelen şeyler bitkiler ayak yanmasının sebepleri nedenleri tedavisi belirtileri sebebi neden olur neye işarettir nasıl geçer önlenir tedavi edilir giderilir ayakta yanma için krem ilaç karıncalanma hissi uyuşma ağrı kızarma sızlama tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz