Almanya’da Doktor Maaşları

Almanya’da Doktor Maaşları

Almanya’da doktorluk düşünenlere özel: Maaşlar, avantajlar ve dil kursları. Hedefinize ulaşmak için Dünya Dil ve Akademi sizinle!

Almanya da doktor olarak çalışmanın pek çok farklı avantajı bulunurken gitmek isteyen doktor adaylarının merak ettikleri bir diğer konu ise Almanya’da doktor maaşları oldu.

Almanya da doktor maaşlarını etkileyen çeşitli parametreler bulunur. Bu parametreler arasında kişinin evli ya da bekar olma durumu, evliyse çocuk sayısı, eşinin çalışma durumu ve eşinin maaşına göre değişiklik gösterebilir.

Almanya’da Doktorlar Ne Kadar Maaş Alır?

Almanya’nın nüfuz sorunları ve doktor açığı nedeni ile yasaya koymuş olduğu bu durum sonunda en çok merak edilen soru olan Almanya doktor maaşları yıllık brüt olarak hesaplanır. Her branşın aldığı maaş ücreti de değişir.

Almanya’daki bazı branş doktorlarının aldığı maaşları şu şekilde sıralanabilir:

  • Göz doktoru; minimum 76.700 maksimum 100.700 Euro maaş
  • Radyoloji uzmanı; minimum 86.900 maksimum 112.200 euro maaş
  • Dahiliye; minimum 73.500 maksimum 96.300 euro
  • Dermatolog: minimum 42.200 maksimum 60.400 euro şeklinde maaş almaktadır. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi bu maaş fiyatları yıllık ve brüt maaşlardır.

Almanya da uzman doktor maaşları farklı parametrelerden de etkilenir. Doktorun evli olup olmaması, eşinin almış olduğu maaş, çocuk sayısı, ne kadar süre Almanya da doktorluk yaptığı, tutmuş olduğu nöbetler vb. gibi faktörler de maaşı etkilemektedir. Almanya doktor maaşları ve süreçle ilgili daha detaylı bir bilgiyi Dünya Dil ve Akademiweb sitesinden alabilirsiniz.

Dünya Dil ve Akademi Doktorlar İçin Almanca Kursu

Almanya doktor açığını kapatabilmek için vatandaşlık şartı aramadan çalışmak için pek çok yerden doktorları ülkesine kabul etmektedir. Fakat Almanya’ya gitmek isteyen doktorların Almanca dilini öğrenmesi önemlidir.

Dünya Dil ve Akademi’ de native öğretmenler tarafından verilen Doktorlar için Almanca kursu ile gireceğiniz sınavda B2 düzeyinde Almanca sertifikası alarak hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zuhal Özden dedi ki:

    Tam ilgilendiğim konuydu, iyi tesadüf oldu. Teşekkürler.