Yeşil Çayın Hiç Bilmediğiniz 7 Mucizevi Faydası

Yeşil Çayın Hiç Bilmediğiniz 7 Mucizevi Faydası

Yeşil çay saymakla bitmeyecek sayısız yararıyla hem sağlığımıza hem de damak lezzetimize katkı yapan şahane bir içecek. Peki bu sayısız yararından 9 tanesini biliyor muydunuz?

1- Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler

Japon bilimadamlarının araştırmasına göre yeşil çay, diş ve diş eti bakterilerinin oluşturduğu çürümeye karşı etkin koruma sağlıyor, ayrıca ağız kokusunun giderilmesinde de yardımcı oluyor.

2- Parlak ve sağlıklı bir cilt

Güneşten kaynaklı ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlayan yeşil çay, cildinin temiz ve bebeksi bir görünüm almasını isteyenler için harika bir araç olduğu gibi, deri kanserinin tedavisinde bile etkili olabildiği tespit edilmiş.

3- Kalbinizin en iyi dostu

Yeşil çay elbette tek başına kalp krizlerini önlemiyor ama yapılan bir araştırma, yeşil çayı düzenli olarak kullananların, kullanmayanlara göre çok daha sağlıklı bir kalp ve damar yapısı olduğunu ortaya koymuş. Ayrıca yeşil çay, kolesterolün düşürülmesi ve tansiyonun ayarlanmasında da yardımcı.

4- Romatizmaya son

Amerika’da yapılan araştırmalar, yeşil çayın içindeki antioksidan maddelerin el ve ayak romatizmal ağrılarına iyi geldiğini ortaya koymuş. Yeşil çay içerek parmağınızı bile kıpırdatmadan parmaklarınızı oynatabilirsiniz.

5- Gözünüzü açın

Yeşil çayın içindeki antioksidanlar o kadar etkili ki, gözünüze kadar girebiliyor. Yapılan araştırmalar sonucu, yeşil çayın göze bağlı glukom yani göz tansiyonuna iyi geldiğini ortaya koymuş.

6- Beyin bedava

Yeşil çay üzerindeki araştırmalar, yeşil çaydaki antioksidanların Alzheimer hastalığının ilerlemesini engellemede de etkili olduğunu ortaya çıkarmış. Bununla birlikte beyinsel aktiviteleri arttırıyor, daha keskin ve kurnaz bir akla sahip olmamıza yardımcı oluyor.

7- Mışıl mışıl uyuyun

Yeşil çaydaki antioksidanların, uyku esnasında solunum durması rahatsızlığı olan uyku apnesinin çözümünde oldukça etkili olduğu keşfedilmiş.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz