Uyuz Hastalığı için Bitkisel Öneriler

  • ALTERNATİFTIP
  • Uyuz Hastalığı için Bitkisel Öneriler için yorumlar kapalı
  • 2.381 kez görüntülendi

Uyuz Hastalığı için Bitkisel Öneriler

Uyuz hastalığı farklı nedenlerle oluşan ve insanı çileden çıkartan yapısı ile uyuz etme konusunda bizleri nirvanaya ulaştırır. Peki uyuz problemine karşı neler yapılır, ne gibi çözüm yolları vardır buyurun beraber okuyalım.

Sizlere ilk önce Ahmet Maranki tarafından uyuz hastalığı için önerilen bitkisel çözümleri, daha sonra ise uyuza ne iyi gelir bunları anlatmak istiyorum.

Ahmet Maranki uyuz hastalığı için bitkisel çözümlerini önerdi. Şimdi bu bitkisel çözüm önerilerini dinleyelim daha sonra ise uyuz hastalığına ne iyi gelir bunları anlatalım.

– Taze kekik yapraklarıyla cilt ovulur.

– Taze nane yapraklaryla cildin tamamı ovulur.

– Beyaz çöpleme kaynatılarak elde edilen su ile kaşınan yerler yıkanır.

– Kekik sirke ile kaynatılarak uyuzlu bölgeye 3 kez pansuman yapılır.

– Sabun otu kaynatılarak kaşınan bölgelere pansuman yapılır.

– Sarımsağın içeriğindeki Allicin ( C6H10OS2 ) güçlü bir mikrop öldürücüdür. Sarımsak ezildikten sonra sirke ile karıştırılarak ya da sade olarak egzamalı, uyuzlu cilde sürülürse iyi gelir.

– Söğüt yaprağının suyuyla kaşınan yerler yıkanır.

Uyuz hastalığının tedavisi için kullanılan diğer doğal yöntemler ve çözümler şu şekildedir.

Aloe Vera Jel: Uyuz deride kırmızı döküntülere neden olur. Bu döküntüler için aloe vera jel kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Aynı zamanda anti mikrobiyal özelliklere sahiptir. Kuru ciltler ya da böcek sokması için de kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm cilt sorunlarında etkili bir çözüm sunar. Aloe vera jel soğutma etkisi gösterir. Uyuz döküntülerine doğrudan aloe vera jel ya da aloe vera suyu uygulanabilir. Ayrıca kaşıntıyı azaltmaya da yardımcı olur.

Lavanta Yağı: Lavanta yağı kaşıntıyı hafifletirken uyuz lezyonlarının dağılmasına engel olur. Bu yap enfeksiyona neden olan parazitleri öldürmeye yardımcı olur. Saf lavanta yağı kullanılması önerilir. Bu çözüm cilt bakımında da kullanılmaktadır.

Zerdeçal: Zerdeçal da uyuz tedavisinde etkili bir çözümdür. Derin yaraları iyileşmeye yardımcı olurken aynı zamanda cilde parlaklık verir. Biraz zerdeçal tozu ile su karıştırılarak uyuzdan etkilenen cilt alanlarına uygulanır. Biraz bekletildikten sonra cilt ılık su ile durulanır.

Neem Yağı: Neem yağı özellikle böcek ısırmasını engellemek için kullanılır. Ancak uyuz gibi döküntüye neden olan cilt hastalıklarında da kullanılmaktadır. Neem bitkisi yaprakları da ezilerek hamur haline getirildikten sonra cilde uygulanabilir.

Soğan: Soğan kaşıntı ve döküntüler için güçlü etkiye sahiptir. Uyuz döküntülerini hafifletir. Aynı zamanda böcek ısırıklarını engellemek için de kullanılır.

Çay Ağacı Yağı: Uyuz döküntüleri ile başa çıkmanın bir başka yolu da çay ağacı yağıdır. Bu yağ cildi yatıştırır ve kızarıkları hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca anti parazit özellikleri vardır. Antiseptik özellikleri ile cildin temiz ve steril kalmasını sağlar. Uyuzun vücudun diğer alanlarına dağılmasını da engeller.

Bu yazı uyuz hastalığına iyi gelen bitkiler ilaçlar uyuza iyi gelen sabunlar ilaçlar kremler ne iyi gelir ne fayda eder ne neden olur uyuzdan nasıl kurtulurum kurtulunur kurtulabiliriz korunuruz kolonya etkili enjeksiyonlar tuzlu su tuz sirke iyi gelir mi deniz kesin doğal bitkisel çözüm tedavisi için ilaç yapılması gerekenler hap karşı reçete losyon dua şampuan ev ilaçlama nasıl bir hastalıktır biter geçer tespit tedavi edilir kullanılan kremler hangi doktora gidilir bölüm bakar hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

uyuza kesin çözüm, uyuz hastalığı nasıl geçer, ahmet maranki uyuz tedavisi, uyuz hastalığının bitkisel tedavisi, ibrahim saraçoğlu uyuz tedavisi, uyuz tedavisi bitkisel, uyuza ne iyi gelir, uyuz hastalığı bitkisel tedavi, uyuza bitkisel tedavi, uyuz hastalığına ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.