Üriner sistem enfeksiyon Ağrısı ve Rahatsızlık için 10 Doğal Ev Çaresi

Üriner sistem enfeksiyon Ağrısı ve Rahatsızlık için 10 Doğal Ev Çaresi

İdrar Yolu Enfeksiyonu, iç kısımlarınızı gerçekten dışarıda tutan ve sizi en savunmasız vücut kısımlarında inciten, dayanılmaz ve acı veren bir acıya neden olur. Bununla birlikte, tüm bu acıyı sessizce çekmek zorunda değilsiniz, olabildiğince sık, bazı basit ev ilaçlarıyla yoğunluğunu ve oluşumunu azaltabilirsiniz.

Bu tür enfeksiyonların yaşamsal organlarınıza yayılmasını ve yayılmasını önlemeye yardımcı olan sayısız ev ilaçlarıvardır. Ancak, durum iyileşmek yerine daha kötüye gidiyorsa, derhal doktorunuza danışmalısınız.

İşte size UTI ağrısından kurtulmanıza ve daha hızlı iyileşmenize yardımcı olacak 10 kolay ve basit ev çözümü!

1. Yeşil Çay

Yeşil çay güçlü bir antioksidan profiline sahiptir ve bilimsel araştırmalar, mesanenizdeki iltihabı azaltmada harikalar yaratabileceğini ortaya koymaktadır. Her gün iki ila üç bardak yeşil çay tüketmeyi alışkanlık haline getirin, sinirlerinizi de yatıştırır ve fazla kilolarınızı atmanıza yardımcı olur.

2. Yabanmersini Suyu

Yabanmersini suyu, tat alma duyularınızı tatmin edecek ve vücudunuzu idrar yolu enfeksiyonuna karşı savaşmak için kuvvetle kuvvetlendirecek olan çok miktarda antioksidanlarla besleyecektir. En az yarım bardak yabanmersini atıştırın veya daha iyisi, acı veren belirtilerle karşılaştığınızda üç ons ons bardak tüketin.

3. Bol Su

Ne kadar çok su tüketirseniz, vücudunuzdan o kadar fazla bakteri temizlenir ve UTI gibi bir enfeksiyonunuz varsa, bakterileri siler ve nemli kalmak daha önemlidir. Hedefiniz her gün en az 8 litre su tüketiyor olmalıdır. Daima yakınınızda bir bardak su bulundurun, ya da bir şişe veya gün boyunca tekrar doldurulabilecek kendi su şişenizi saklayın.

4. Sarımsak ve Horseradish

Sarımsak , bakterilerle savaşarak ve vücudunuzun iyileştirici güçlerini güçlendirerek idrar yolu enfeksiyonlarını temizlemekte harikadır. Tüm besinlerini gerçekten emmenin en iyi yolu çiğ ve taze yemektir. Yaban turpu da çok güçlü bir antibiyotik ve antiseptik profile sahiptir ve idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmede son derece etkili olduğu düşünülen diüretik bir etki yaratır.

5. Islak çamaşırlardan uzak durun

Bakteriler her zaman rutubet ve ıslaklıkta daha hızlı büyürler, bu nedenle ıslak veya terli çamaşırlarınızı hızlıca değiştirdiğinizden emin olun, spor salonuna gittikten sonra, yağmurda veya ıslak mayolarda yürüdükten sonra. Sürekli olarak UTI semptomları yaşıyorsanız, daha fazla nefes alabilen ve rahat kıyafetler altında gevşek pamuk giymeniz önemle tavsiye edilir.

6. C vitamini

Asitli yiyecekler bakteriler için zehir gibidir, örneğin C vitaminden elde edilen nitrik asit vücudunuzda bakterileri öldüren ve sisteminizi temizleyen çok toksik bir ortam oluşturur. 2 günlük bir süre boyunca her iki saatte bir en az 500-2.000mg C Vitamini tüketmelisiniz. Ağrı devam ederse, günde üç kez aynı dozu deneyin ve enfeksiyon iyileştikten sonra, enfeksiyonun etkili şekilde geri dönmesini önlemek için her gün 500-1000 mg C Vitamini tüketmeye devam edin.

7. Çok fazla banyo yapmayın

Banyo tuzları ve jeller üretralarınıza zarar veren, tahrişe ve enfeksiyonlara neden olan zararlı kimyasallar içerir. Ayrıca sert deodorantlardan, vücut spreylerinden, kokulu tuvalet kağıtlarından ve toksik kimyasallar içeren diğer kozmetik ürünlerden de kaçınmalısınız.

8. Likör ve kafeinden uzak durun

Çay, kahve, soda ve enerji içeceklerinde bulunan kafein mesanenizi tahriş edebilir ve alkol de aynı etkiye neden olur. Bu nedenle, her ikisinden de kaçının, enfeksiyonun ağrı ve semptomlarını şiddetlendirmek istemiyorsanız.

9. Kızılcık Suyu

1840’a kadar kızılcık, kötü bakterileri öldürmek için güçlü ve son derece etkili bir çözüm olarak kabul edildi. Bilimsel araştırmalar, kızılcıkların idrar yolu enfeksiyonunun en yaygın nedeni olan E. coli bakterilerinin büyümesine zarar veren hippurik asit içerdiğini ortaya koydu. Kızılcıklar E. coli bakterilerinin idrar yolu duvarlarına yayılmasını ve daha sonra mesaneye ve böbreklere daha derine girmesine yardımcı olur.

Taze ve saf kızılcık suyu, bakterileri zayıflatan ve üretra duvarlarıyla temas etmesini önleyen antioksidanlar bakımından zengindir. Her gün 8 ons üç bardak kızılcık suyu içmeniz tavsiye edilir. Bununla birlikte, üzerine bolca şeker eklemeyin, yarım bardak kuru yabanmersini bile yiyebilirsiniz.

10. Tuvaleti seksten hemen sonra kullanın

Seks yaptıktan sonra idrara çıkma önemlidir ve bunu yapmamak İYE’nin en yaygın nedeni olarak ortaya çıkmıştır. Görüyorsunuz, cinsel ilişki toksik bakterilerin üretraya doğru itilmesine ve enfeksiyona neden olması için daha fazla güç verilmesine neden olur. Bununla birlikte, bir kez idrar yaparken, tüm bakteriler temizlenir ve üretradan uzaklaştırılır.

Doğa ve sağlıklı alışkanlıklar tüm acılarımıza, tıbbi özelliklere ve hastalıklara en kolay ve en ucuz cevaptır. Keşke sağlıklı ve sağlıklı yaşam tarzları benimsersek, iyi bir diyet ve tabii ki düzenli egzersizle, tüm ölümcül ve acı verici hastalıklardan kaçınabiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz