Tramadol Nedir Ne İçin Kullanılır ?

Tramadol Nedir Ne İçin Kullanılır ?

Orta ve şiddetli ağrılarda kullanılan ve etkin içeriği sayesinde oldukça seri bir biçimde etki olan tramadol etkili ağrı kesici ilaç, beyin ve omurilikte belirli orandaki sinir hücrelerini doğrudan etkisi altına alan etkili ağrı kesici ilaçtır. Uzmanlar tarafından da kullanımı önerilen tramadol ağır kesici ila., başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkelerde güvenle kullanılmaktadır.

Tramadol Ağrı Kesici İlaçta Görülebilen Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere yüksek dozajda kullanılması durumunda olası yan etkilerinin söz konusu olabildiği tramadol etkili ağrı kesici ilaçta karın ağrıları, nefes alışında güçlük çekilmesi, kurdeşen rahatsızlığı, yüz, dudak dil ve boğaz bölgesinde şişlik problemi, deri üzerinde döküntü problemi, kaşıntı problemi, hırıltılı nefes alış verişi, idrar yapmakta güçlük çekilmesi veya idrar yapamama problemi, ani olarak meydana gelen vücut kasılmaları ve baygın durumu gibi birçok yan etkiler söz konusu olabilmektedir.

Tramadol Ağrı Kesici İlaç Kullanımı Nasıldır?

Doktor tarafından reçete ile yazılan etkili ağrı kesici ilaç tramadol kullanımı ise doğrudan ağız yolu ile alınması söz konusu olduğundan kolay bir kullanım tarzına sahiptir. Yaklaşık olarak 60 dakika içerisinde etkisini gösteren tramadol ağrı kesici ilacın başlıca özelliklerinden biri de, etkisini yalnızca 4 ila 6 saat aralığında devam ettirebilmesidir.1 bardak su ile alınması gereken tramadol, olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından kullanım talimatı doğrultusunda hareket edilmesi gerekmektedir.

Tramadol Ağrı Kesici İlaç Satış Fiyatı Nedir?

Eczaneler üzerinden Katma Değer Vergisi dahil olmak üzere 8.96 tl üzerinden satışa sunulan tramadol etkili ağrı kesici ilacı tercihiniz doğrultusunda kredi kartınız üzerinden veya nakit olarak satın alabilmektesiniz.

Tramadol Ağrı Kesici İlaç Kimlere Tavsiye Edilmemektedir?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere tramadol ağrı kesici ilaç, gebelik ve çocuk emzirme döneminde bulunan bayanlara, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol ile diyabet gibi ciddi kronik sağlık sorunlarına sahip olan hastaların ilacı kullanmadan önce mutlaka ilgili doktora danışması ve doktorun uygun görmesi durumunda tramadol ağrı kesici ilacı kullanması gerekmektedir.

Tramadol Ağrı Kesici İlaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Olası yan etkilere sahip olması sebebiyle doktor tarafından önerilen kullanım dozajında kullanılması gereken tramadol ağrı kesici ilaç etkisini sürdürmesi açısından uygun ortamda muhafaza edilmesi ve çocukların ulaşamayacağı alanda muhafaza edilmesi tavsiye edilmektedir. Etkin içeriği sayesinde tramadolo ağrı kesici ilaç kullanmadan önce mutlak suretle doktora başvurulmalı ve doktorun gerek görmesi durumunda tramadol ağrı kesici ilaç kullanılmalıdır.

Vücut ağrılarının giderilmesi açısından tramadol etkili ağrı kesici ilacın yüksek dozajda kullanılmaması ve doktor tarafından belirtildiği kullanım sürecinin aşılmamasına da özen gösterilmelidir. Olası vücut ağrılarınızda doktorunuza başvuruda bulunarak, doktorunuzun uygun görmesi durumunda eczaneniz üzerinden düşük fiyat tarifesi üzerinden tramadol etkili ağrı kesici ilaç satın alabilmektesiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz