TIRNAĞINIZIN ŞEKLİNE GÖRE ŞÜPHELENMENİZ GEREKEN HASTALIKLAR

TIRNAĞINIZIN ŞEKLİNE GÖRE ŞÜPHELENMENİZ GEREKEN HASTALIKLAR

Tırnaklarda meydana gelen çeşitli bozukluklar için halk arasında ‘mantar’ ya da ‘vitamin yetersizliği’ gibi sebepler kabul görüyor. İşte tırnak şeklinize göre şüphelenmeniz gereken hastalıklar…

 

Beyaz Tırnak Lekesinin Sebebi Nedir?
Evet tam olarak sebebini açıklıyoruz. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre tırnakların büyümesi esnasında enfeksiyon beraberinde oluşan bir unsur veya yine bir çeşit darbe sonucunda keratinleşme neticesinde normal gelişiminin gösterilememesi neticesinde meydana gelmektedir. Yine tırnaklar her on gün içerisinde bir milim kadar uzamaktadır yani sizler tırnaklarınızın üstünde leke görmekteyseniz bu lekenin oluşması yaklaşık olarak birkaç ay önce meydana gelmiş olabilir.
Yine tırnaklarınıza alabileceğiniz ufak darbeler dahi bu beyaz lekelerin oluşmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca tırnakların yenmesi de onlara bu beyaz leke sorununu yaşatabilmektedir. Yine birçok kişi bu hastalığın tedavi edilemeyeceğini söylüyorken birçok kili de tedavi edilebilmesinin kolay olduğundan bahsetmektedir. Biz şimdi bu duruma kesinlik getireceğiz.

Tırnak Lekesi Tedavi Edilebilir Mi?
Bu hastalık için aslında şu anda ciddi bir tedavi yöntemi yok. Sadece tırnaklarınızın, lekeli noktalardan kesebileceğiniz boyutlarda uzayabilmesini beklemelisiniz. Ayrıca koyu renkli oje de kullanarak görünmelerini engellemeniz mümkündür.
Yine tırnağınızda bir çeşit leke görünüyorsa telaş etmenize gerek yok. Bu leke tırnak ucundan diğerlerine uzanmakta olan ufak ince çizgiler halinde görünüyorsa tırnağınız hasar görmüş olabilir ve bu yüzden de bir cildiyeye görünmenizinfaydası olacaktır. Yine tırnaklarınızda ciddi bir koyulaşma var ise bu durumda da bir cildiye ye görünmeniz gereklidir. Çünkü bu gibi durumlarda tırnak sorun olarak görülmemektedir tırnak yatağında da bir problem olabilmektedir. Ayrıca ciddi bazı hastralıklarında habercisi olabilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz