Suya Eklemek İçin 7 Süper Sağlıklı Şey

Suya Eklemek İçin 7 Süper Sağlıklı Şey

Herkes suyun önemi ve vücut süreçlerindeki rolünün farkındadır. İnsanların vücutlarında% 60 su bulunur, su alım miktarınız çıktıyla eşleşmediğinde, vücut susuz kalmaya başlar. Akışkan kaybı egzersizde, hafif susuzluk hissine sahip yaşlılar, sıcak iklimler ve yüksek irtifalarda daha fazladır.

Tatlandırmak ve besinlerin sayısını artırmak için suya meyve veya otlar eklenebilir. Bu nedenle, kendi su şişenizi her yere taşımak, vücudunuzu içten temizlemek için bir fırsatla kurutmanıza, taze ve aktif kalmanıza izin vermeyecek harika bir fikirdir.

1. Bal

Bal, ağız ve boğaz enfeksiyonlarına karşı savaşmanıza yardımcı olan birçok antibakteriyel özelliğe sahiptir . Bal ılık suya eklendiğinde, sindirim sistemini iyileştirerek, bağışıklık sistemini güçlendirerek, ağız sağlığını iyileştirerek, cildin gençleşmesini sağlayarak, enerji sağlayarak, alerjileri azaltarak, kalp hastalık risklerini azaltarak, vücudu detoksifiye ederek ve tahriş.

2. Salatalık Dilimleri

Salatalık su içeriği bakımından zengindir. Salatalık suya eklendiğinde, C & A vitamini için diyetinizin geri kalanını tamamlar. Suya taze bir tat verir ve içme sırasında çiğnenebilir. Sindirim sistemi toksinleri, uygun hidrasyon ile salatalık liflerini iyice uzaklaştırır.

Salatalık, insülin üretiminde de faydalıdır, kan basıncını sodyum içermeyen kan basıncını düşürür, cildi rahatlatır, kanser önleyici yararlar sağlar ve kasları güçlü tutar.

3. Bitkisel Çay

Soğuk suda bitkilerin ıslanması, vücudu iyileştiren ve fazladan yağları yakan lezzetli ve güçlü bir infüzyon haline getirir. Sıcak günlerde harika bir meme ucu. Boğaz ağrısı, öksürük ve soğuk algınlığı bu karışım tarafından etkili bir şekilde dövülebilir.

Otlar diğer vücut kısımlarını etkilemez ve yorgunluğu giderir. Sadece suya otlar ekleyin, kaynatın, soğutun, süzün ve tadını çıkarın.

4. Limon

Limonatanı bir bardak soğuk suyla limon suyu ile değiştirebilirsin . Limonata özlemini yatıştırır ve fazladan kaloriden kurtarır.

Limon ve su karışımı cilt için son derece iyidir, içerideki koyu renkli lekeleri azaltır ve temizler. Büyük antioksidan, C vitamini de, kolesterolün metabolize edilmesinde ve tüm vücudun detoksifikasyonunda suya karışır. Ancak bir dezavantajı vardır, limonun asidik özelliği, bir bardakta çok fazla miktarda eklenirse, diş minesinin kaplamasına zarar verebilir.

5. Elma Dilimleri

İki elma dilimini gece boyunca 250 ml suya eklemek, fiziksel olarak bir aktiviteye katıldığınızda veya egzersiz yaparken size gerçekten sağlıklı bir his verecektir. Ayrıca genel vücut ağırlığınızı azaltmak için kanıtlanmış bir yöntemdir. 250ml suya yeni dilimler ekleyin.

6. Nane Yaprakları

Nane yaprakları buz küpleriyle suya serinletici bir lezzet katar. Bunun da ötesinde, yiyecekleri daha etkin bir şekilde sindirmeye ve diyet yağlarını parçalamaya yardımcı olurlar. Günlük taze dozlar için bahçenizde veya pencerenin dışında nane yetiştirebilirsiniz. Nane yapraklarındaki mentol, soğuk koşullarda mukustan kopar, mide, karın ağrısı ve kalp yanıklarını giderir.

Nane yaprağı suyu kullanmak, su tazeleyici bir miktar para tasarrufu sağlayarak nefesi tazeler.

7. Zencefil Kökü

Zencefil bitkisinin kökleri yüzyıllar boyunca önemini korur. Zencefil köklerinin su içinde kaynatılması, soğutulması ve daha sonra süzülmesi ile basit karışım hazırlanabilir. Deniz tutması, bulantı ve kusma tarih boyunca tedavi edildi.

Ayrıca kanser hücrelerinin büyümesini inhibe ettiği, serbest radikallerden antioksidan olarak koruduğu, eklem şişliklerini azalttığı ve romatizma ve osteoartrit gibi durumlarda enflamasyonu azalttığı bilinmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.