Detoks’a 9 Yeşil Canavar Yolu (Bir Temizliğe Para Harcamadan)

Detoks’a 9 Yeşil Canavar Yolu (Bir Temizliğe Para Harcamadan)

Detoks sorunu genellikle hafta sonları ya da bazı özel etkinliklerde çok yediğimiz ya da içtiğimizde ortaya çıkar. Detoksifiye etmek çok önemlidir, çünkü detoksifikasyon, sistemdeki toksinlerin enerjiyi zorlaştırabilmesinin giderilmesine yardımcı olur ve böylece sindirime, alerjilere ve diğer hayatı tehdit eden hastalıklara yol açar.

Bitki bazlı sağlıklı gıdalar , vücudumuzun sağlıksız yiyeceklerden kaynaklanan asidik pH’dan ziyade detoksifiye edilmesine ve daha alkalin olmasına yardımcı olabilir. Alkali vücut hastalığa dayanıklı değildir ve sindirime ve daha net cilt tonuna yardımcı olabilecek daha enerjiktir .

Detoks için pahalı temizlik satın almanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey asitli yiyeceklerinizi bitki bazlı alkalileştirici yiyeceklerle değiştirmek. Aşağıdaki vücudunuzu detoksifiye etmek için bazı yeşil canavar yolları vardır.

1. Sıcak Limon Suyu

Ilık limon suyu , birkaç sağlık yararı olduğu için yeni bir güne başlamanın enerji verici bir yoludur. Limonun tadı asitli olsa da, doğada alkalidir. Bu meyve suyu vücudunuzu detoksifiye etmeye yardımcı olur. 1 taze limon suyunu alın ve tüm toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamanın yanı sıra bağırsaklarınızı uyarmaya yardımcı olacak ılık suyla karıştırın.

2. Havuç

Havuç ayrıca, toksinlerin kan akışlarından uzaklaştırılmasının yanı sıra vücuttaki asitliği nötralize etmek için de kullanılır. Rendelenmiş havuçları salatalara, smoothie’lere ve meyve sularına ekleyebilirsiniz. Dahası, salatalara dilimlenmiş havuç da ekleyebilir ve patates kızartmasını karıştırabilirsiniz.

3. Zencefil

Zencefilin toksinlerin sistemden, özellikle de karaciğerden arındırılmasında etkili olduğu bulunmuştur. Özel günlerde veya hafta sonları, insanlar çok fazla rahat yemek yemeyi sever. Böyle bir durumda, zencefil harika hissetmenize yardımcı olabilir. Bir topak zencefil rendeleyin ve yaklaşık on dakika ılık suda haşlayın. Ondan sonra hemen o karışımı iç.

4. Salatalık

Salatalık % 95 oranında su içerir ve kolayca nemli kalmasını sağlayabilir. Hidratlanmış hücreler, sistemin toksinlerini maksimum şekilde işleyebilir ve detoksifiye edebilir. Salatalık çoğunlukla salatalarda kullanılır ve vücudunuzu alkalileştirmede harikadır.

5. Keten Tohumları

Keten tohumu lifle zenginleştirilmiştir ve çözünmeyen lif tedarik ederek sindirim sistemini destekler. Bu tip bir lif, sindirim sistemi yoluyla toksinleri ve atıkları dışarıya atabilir. Tek yapmanız gereken öğütülmüş keten tohumlarını sabah smoothie’lerine veya granolalara serpmek.

6. Probiyotikler

Probiyotikler, sindirim sağlığını artırmada ve sağlıksız, sindirilmemiş gıda kalıntılarını her gün toksinlerin ve çevresel kirleticilerin detoksifikasyonunda yardımcı olan iyi bakteridir. Sindirim sistemindeki atık ürünler kan dolaşımına toksinlerin girmesini önleyen probiyotikler tarafından parçalanır ve çıkarılır. Ek olarak probiyotik kullanabilirsiniz.

7. Hindistan Cevizi Suyu

Elektrolitler fiziksel aktivite sırasında kaybolur ve hindistancevizi suyu bunların değiştirilmesinde yardımcı olabilir. Vücudunuzdaki kaybolan sıvılar da potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi gerekli mineralleri sağlayan elektrolitler tarafından rehidre edilir. Hindistan cevizi suyu doğada alkalidir, tadı lezzetlidir. Ayrıca hindistan cevizi suyunu smoothies ile de ekleyebilirsiniz.

8. Kombucha

Kombucha probiyotiklerinden dolayı sağlık açısından çok faydalıdır. Karaciğerin detoksifikasyonunda, metabolizmanın arttırılmasında ve pH seviyelerinin dengelenmesinde yardımcı olur.

9. Dulavratotu Kökü

Böbrekler ve karaciğer, safsızlıkları filtrelemekle yükümlüdür, bu nedenle kendilerine enerji vermek ve toksik atıkların arıtılması için besin sağlamak için gıdalara da ihtiyaç duyarlar. Bu tür yiyeceklerden biri dulavratotu köküdür. Aynı zamanda hücreleri zararlı toksinlerden korur. Dulavratotu kökü çayınıza ekleyebilirsiniz.

Asitli gıdalarınızı yukarıda belirtilen bitki bazlı alkalize edici gıdalarla değiştirmenin yanı sıra, işlenmiş gıdaları , cipsleri, ekmeği, yapay tatlandırıcıları, sodalı şekerleri, alkolleri, etleri ve süt ürünlerini de elemelisiniz. Bütün bunlar sisteminizin detoksifikasyonuna yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.