Su Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Su Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda diyetler listesine su diyeti de katılmış bulunuyor. Soğuk su diyeti olarak da bilinen bu diyet ile yağların yakılması ile kilo verilmektedir. Kişi soğuk su içtiği zaman vücut ısı dengesini sağlamak için daha fazla kalori harcayacaktır. Bu durum kişinin kolay bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır. Bunun yanında bol miktarda su tüketmek böbreklerin fazla çalışmasına katkıda bulunacağından vücuttaki toksinler atılıp vücut daha sağlıklı çalışacaktır. Su diyetini az yeme ve spor ile desteklerseniz zayıflama sürecini daha da hızlandırmış olursunuz.

Su diyetinin herhangi bir zararı yoktur. Sadece kişi kendisinde devamlı olarak bir şişlik hisseder. Bu olumsuz duruma rağmen su diyeti hem sağlıklıdır hem de en ucuz diyetler arasında yer almaktadır. Su diyeti bir bakıma kişinin alması gereken sıvı miktarını almasını sağlayan bir diyettir.

Su Diyetinin Yapılışı

Sabah Öğünü: Küçük bir boy limonu sıktıktan sonra üzerine ılık su ekleyin. Daha sonra 1 su bardağı sıkılmış portakal suyu, 5 adet çilek, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve ince dilimlenmiş 2 tane ananas.

Ara Öğün: 1 fincan ıhlamur suyu, 1 fincan papatya suyu, 1 bardak su ve üzerinde 1 tutam zencefil tozu olan çay.

Öğlen Öğünü: 2 küçük kâse olacak şekilde sebze çorbası, yeşilliklerden oluşmuş salata ve yemeğe başlamadan önce 1 – 2 bardak su.

Birinci Ara Öğün: 3 tane ceviz

İkinci Ara Öğün: Cevizlerin yenilmesinde 1 saat sonra ince dilimler halinde ananas, 1 adet elma ve üzerinde zencefil tozu olan çay.

Üçüncü Ara Öğün: İkinci ara öğünden 1 saat sonra ince bir dilim kepek ya da buğday ekmeği, ince kesilmiş peynir ve 1 fincan papatya çayı.

Akşam Öğünü: İnce bir dilim ananas, 5 adet taze kayısı, küçük salkım kara üzüm,2 bardak limonlu su.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz