Siyah Sarımsak Her Türlü Kansere Zehirlidir

  • ALTERNATİFTIP
  • Siyah Sarımsak Her Türlü Kansere Zehirlidir için yorumlar kapalı
  • 778 kez görüntülendi

Siyah Sarımsak Her Türlü Kansere Zehirlidir

Kore’de gelişen siyah sarımsak, birkaç yıldır Batı foodies arasında tanınırlık kazanıyor, ancak bugünlerde mükemmel beslenme evlerini açığa çıkaran araştırmalar nedeniyle fitness meraklılarının dikkatini çekti. Siyah sarımsak, bütün taze sarımsak ampullerinin nem kontrollü bir ortamda yaklaşık kırk ila yüz yetmiş aşama F sıcaklıklarında 30 gün boyunca “fermente edilmesi” yoluyla üretilir.
Bileşen yok, koruyucu yok, sadece saf sarımsak. sıcaklıktan bir kez sonra, ampuller 45 gün boyunca kolay bir odada oksitlenmeye bırakılır. Bu uzatılmış sistem, sarımsak karanfilinin siyaha dönmesine ve tatlı “erik benzeri” bir tada sahip “balzamik sirke” ve “soya sosu” na dönüşen lezzetlerle pürüzsüz, çiğneme yapısını arttırmasına neden olur. Aficionados, keskinliğin ve keskinliğin giderildiği gibi, lezzetin en hevesli sarımsak-nefreti bile kışkırtacağını iddia ediyor.

siyah sarımsak

Her ne kadar prosedür sürekli olarak “fermantasyon” olarak tanımlansa da, basitçe en katı deneyimin içinde değil, çünkü dönüşüm artık mikrobiyal taktikler içermiyor – özel olarak, enzimatik parçalanma ve Maillard reaksiyonu şekerlerin karamelleşmesinden sorumlu renklendirme ve derin, karmaşık lezzet profili.1

inci gibi beyaz karanfiller en son siyah görünümlerine yavaşça geçerken, temiz sarımsak içindeki bileşikler tamamen yeni bir bileşikler dizisine dönüşür. Temiz sarımsak ile karşılaştırıldığında, siyah sarımsak alliinde düşüktür, ancak farklı antioksidanlarda şaşırtıcı derecede yüksektir!

ÇİFT GARLIC’İN ANTİKOKSİDLERİ ÇİFT 
2009 farelerde gözlemlediğine göre, doğudaki araştırmacılar siyah sarımsakların tümörlerin ölçeğini düşürmede temiz sarımsaktan daha etkili olduklarını tespit ettiler. Çalışma, Medicinal and fragrant Plant teknolojik bilgi birikimi ve çağ dergisi içinde yayınlanmıştır.2 Başka bir bakıma siyah sarımsak, antioksidan katmanların iki katına ışıl ışıl parlıyormuş gibi belirlendi;

Siyah sarımsak, esasen spesifik olarak bir tanesi olmak üzere, yüksek konsantrasyonlarda sülfürlü bileşiklerle doldurulur: s-alilcycineine (SAC) .3 teknolojik bilgi birikimi, kolesterol sentezinin inhibisyonu dahil, SAC’den bazı sağlık avantajları sağlamıştır.


Muhtemelen Psoriasis , Mandarin yağlı boya ressam Choo Keng Kwang’ın, günde sadece 1 / 4’lük bir şişe siyah sarımsak yedikten sonra sedef hastalığının tamamen tersine çevrilmesinin nedeni budur. afetler.

SAC’in bir bonusu, kilometrelerce güzel bir şekilde emilen ve alisin ve yüzde yüz biyoyararlanıma göre çok daha dengeli olmasıdır. Araştırmacılar, sarımsak temel kondisyon avantajlarında büyük bir rol oynadığından emindirler. Dikkatli olun, ancak, siyah sarımsakların kutsamaları, allisin içeriği düşük olduğu için, birkaç koşul için köpüklü sarımsaktan daha etkili olabilir, ancak diğerleri için değil.

örneğin, bir enfeksiyonunuz varsa etkili olamaz, çünkü allisin sarımsaktaki birincil anti-enfektif ajan olduğu fikrindedir ve köpüklü sarımsak allisin içinde siyahtan daha yüksektir.

Sarımsak Çekimleri Daha yüksek Antioksidan sporlu 
filizlenmiş sarımsak kullanın. Sarımsaklarınızı canlı yeşil sürgünleri göndermeye başlarken kompost yığınına atıyor musunuz? filizlenmiş sarımsak hakkındaki en son rekoru okuduğunuzda bunu yapmayı bırakmak isteyebilirsiniz.

Zirai ve Gıda Kimyası dergisinde yayınlanan bir yayında, 5 gün boyunca filizlenen sarımsak, daha taze, daha genç ampullerden daha yüksek antioksidan bir temaya sahip olduğu ve ayrıca belirli maddelerden oluştuğunu öne süren bir tür metabolitlerden birine sahip olduğu tespit edildi.

Araştırmacılar sarımsaklarınızı filizlendirmenin muhtemelen antioksidan kapasitesini arttırmanın yararlı bir yolu olduğu sonucuna vardılar. Bu sarımsaktan elde edilen özütler, bir laboratuar çanağındaki hücreleri bile pozitif hasar çeşitlerinden korur.

Bu, normal olarak filizlendikten sonra bitki yaşamında ortaya çıkan diyet değişikliklerini aklınızda tutarken kesinlikle beklenmeyen bir durum değildir. fideler yeşil bitkiler halinde büyüdüklerinde, genç bitkiyi patojenlere karşı koruyanlardan oluşan birçok yeni bileşik yaparlar. Deneyimsiz sürgünler eski sarımsak başlarından büyürken, eşit bileşen muhtemelen devam etmektedir.

FİLİZLENMENİN-kasıtlı! 
Kendi filizlerinizi geliştirmek, özellikle bahçecilik için kısıtlanmış alana sahipseniz, besinlerinizi geliştirmek için mükemmel bir yöntemdir. Farklı türlerdeki filizlenmiş tohumlar, ev yapımı organik yeşilliklerin 30 katına kadar besin maddesi içerebilir ve çerçevenizin yediğiniz öğünlerden daha fazla vitamin, mineral, amino asit ve hayati yağ çıkarmasını sağlar.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen filizlenen önceki makalemizden tavsiye alın. çeşitli fasulyelerin, kabuklu yemişlerin, tohumların ve tahılların yayılmasını filizleyebiliyorken, modaya uygun filizler aşağıdaki yararlı özelliklere sahip:

hücresel yenilenme için destek 
radikal hasarı gevşemiş karşı koruyan antioksidanlar, mineraller, vitaminler ve enzimlerin güçlü kaynaklara 
(birçok tümörler asidik olduğu gibi) vücudunuz için etkiyi Alkilleyici, o kanser de dahil olmak üzere, hastalığa karşı kalkan bir kavram 
oksijen açısından Bol miktarda zengin, aynı zamanda, oksijen bakımından zengin bir ortamda yaşayamayan tuhaf mobil artışlara, virüslere ve bakterilere karşı savunmada yardımcı olabilir

SİYAH GARLİK VEYA BEYAZ, TÜM 
pişmemiş kafaya ya da karaya serpilmeyi tercih ediyorsanız, sarımsak ile yanlış hareket edemezsiniz. “Kalp sağlıklı gıda” dönemine yeni bir anlam katıyor! Ve sarımsak hemen hemen bütünüyle birlikte gidiyor. kavurma tavuğunuzu bununla boğabilir, sebzelerle sote edebilir, salata suyunuza yükleyebilir veya tam bir bağışıklık arttırıcı için meyve tabağınız boyunca meyve tabağı boyunca uygun şekilde çalıştırabilirsiniz.

seçtiğiniz sarımsak şeklindeki bir şey, mutfak repertuarınızı genişlettiğinizde deneyimlemeyi deneyebilir ve aynı zamanda zindeliğinizi artırabilirsiniz!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.