Sinüzit için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Sinüzit için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 796 kez görüntülendi

Sinüzit için Şifalı Bitkiler

Kimi arkadaşlar ne yazık ki tedavisi çok basit olan hastalıklardan şikayetçi. İşte sinüzit bu tip bir hastalık. Aslında çok kolay şekilde bitkisel yollarla tedavi edilebiliyor ama genelde kimse sinüzitin tedavisi hakkında bitkisel çözümleri uygulamaya yanaşmıyor.

Biz bu yazımızda sinüzite iyi gelen bitkisel çözüm yolları hakkında bilgi vereceğiz. Denemeden pek konuşmanın anlamı yok. Uygulayın ve kesin sonucu görün.

Sinüzit problemi yaşayanlar için  ünlü herbalist İbrahim Saraçoğlu papatya kürünü uygulamanızı öneriyor .

Hazırlanışı: Yaklaşık yarım litre suyu bir tencerede iyice kaynatın. Daha sonra 3 çorba kaşığı kadar kurutulmuş kır papatyası kaynayan suya atılır. 10 dakika süreyle demlenmesi ve papatyanın suya karışması için beklenir. (bu sürede kaynatmaya devam edin)

Uygulanışı: Başınızı havlu ile örttükten sonra, yüzünüzü papatyanın buharına tutarak burnunuzdan nefes alıp verin. Bu uygulamayı 5 dakika boyunca aralıksız uygulayın. 5 dakika tamamlandıktan sonra yarım saat ara verin ve tekrar beş dakika aynı uygulamayı yapın.

Bu işlemin aynısını akıntı gelene kadar her gün uygulayın. Akıntı gelmeye başlayınca papatya kürüne 3 gün boyunca tekrar devam edin. Bu 3 günün sonunda sinüzit akıntısı tamamen sonra erecektir.

Sinüzite Ne iyi Gelir? Şimdi bu bitkisel kürün ardından, sinüzit tedavisi için ne gibi şeyler yapabiliriz, iyi gelen bitkiler, yiyecekler, bitkisel çaylar ve ilaçlar nedir bunları görelim.

– C vitamini bakteriyel enfeksiyona karşı bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirir ve soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı gibi sinüzite neden olan diğer hastalıklara karşı sizi korur.

– Çinko minerali grip, nezle gibi hastalıklardan daha çabuk kurtulmanızı sağlar. Bu nedenle çinko içeren yiyecekleri tüketmenizi öneririz.

– Soğan kaynar su içerisine konulur. Yaklaşık 5 dakika kadar kaynatılır. Ardından bu sudan çıkan buhar teneffüs edilir. Sinüslerde oluşan sıvının dağıtılmasına yardımcı olur.

– Acı biberli yemekler sinüslerinizi açabilir. Lakin mide rahatsızlığınız varsa bu maddeden biraz uzak durun.

– Fesleğen yaprakları ezilerek bir hamur haline getirilir. İçerisine biraz da bal eklenerek elde edilen hamur basınç hissedilen alanlara uygulanır.

– Bol sarımsakla hazırlanmış bir çorba tıkanmış burun yollarını açar ve boğazı pamuk gibi yumuşatır. Sarımsak antioksidan özelliği ile solunum yolunu etkileyen hastalıklardan daha çabuk kurtulmanıza yardımcıdır. Şahsen benim en çok uyguladığım ve herkese tavsiye ettiğim bir öneridir.

– Bir çay kaşığı çemen tohumu bir bardak su içerisinde kaynatılır. Ardından süzülür ve sıcak şekilde tüketilir. Çemen otu, sinüs enfeksiyonlarında kurtulmak için etkili bir çözümdür.

– Kekik yağı, akut sinüzit tedavisinde yardımcı olabilir. Sinüzitin  altında yatan nedenleri ortadan kaldırmak ve burun boşluklarının iltihabı dindirmek için etkili olur.

sinuzit-nedenleri

Bu yazı sinüzite iyi gelen ilaçlar bitki çayları ot besinler yiyecekler bitkiler yağlar ne iyi gelir doğal papatya bitkisel kesin çözüm çare son nasıl geçer akar alınır için ilaçlar kür şifalı bitkiler en iyi ne gelir reçetesi tuzlu su karbonat okaliptüs yağı okyanus suyu papatya patates acı kavun antibiyotik faydalı soğan suyu hangi hap bitki iyi gelir jel limon suyu zencefil zararlı şeyler verilen viks mucize masaj konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

sinüzit nasıl geçer, sinüzit için şifalı bitkiler, sinüzit tedavisi bitkisel çözüm, sinüzite bitkisel çözüm, sinüzite kesin çözüm, sınuzıt bıtkısel cozum, sinüzite bitkisel kesin çözüm, sinüzit bitkisel tedavi, sinuzit şifalı bitkiler, gebelikte sinüzit

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.