Sigara Uykusuzluk Yapar mı ?

Sigara Uykusuzluk Yapar mı ?

Sigara Uykusuzluk Yapar mı ? Yapılan birçok araştırma, sigaranın uyku kalitesini azalttığını ve uykuyu kaçırdığını gösteriyor. Buna göre sigara içmeyen kişiler, sigara içen kişilere göre daha rahat uykuya dalıyor ve uyku kalitesi daha yüksek oluyor. Uyku, bir insanın hayatında oldukça önemli bir yerdedir. Uyku kaliteniz, günlük yaşantınızı doğrudan etkiler. Daha kaliteli bir uyku uyumak ve daha rahat uyumak istiyorsanız, sigarayı bırakmak için çeşitli yöntemleri denemenizi tavsiye ediyoruz.

Sigara Uykusuzluk Yapar mı ?

Günde 6 saatten daha az uyuyan kişilerin büyük bir çoğunluğu sigara içen kişilerdir. Ayrıca, sigara içmenin tok tuttuğunu söyleyenlere inanmayın. Obezite olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun da sigara içtiğini söylemek gerekiyor. Uyku sorunlarına baktığımızda ise, sigara içen kişilerin, içmeyen kişilere oranda 4 kat daha fazla uyku problemi yaşadıklarını görüyoruz. Sigara içenlerin %30’a yakını uyku sorunu yaşıyor. Bunun nedeni de sigaranın vücudunuza verdiği zararlar oluyor. Sigaraya bağlı nefes darlığı ve öksürük gibi problemler yaşıyorsanız, uyku sorunu da kaçınılmaz olur. Bu durumda sigarayı bırakmanız, uykusuzluğun yarattığı sorunları da ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Sigara Uykusuzluk Yapar mı

Sigara içmek, uykuya geçme sürenizi uzatıyor ve uykuya dalmanızı zorlaştırıyor. Özellikle yatmadan hemen önce sigara içiyorsanız, bu, uyku problemlerinizin de iki kat artmasına neden oluyor. Uyku kalitenizi arttırmak, uykuya daha rahat dalmak, daha iyi bir uyku performansı sağlamak ve uykunuzdan daha çok verim almak istiyorsanız, sağlığınız için sigarayı bırakmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz