Şaşılık ve Şaşılık Tedavisi

Şaşılık ve Şaşılık Tedavisi

Şaşılık, birçok nedenden kaynaklandığı için tedavi de kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Bir kısım şaşılıkta gözlükle tedavi oldukça başarılıdır. Çocuk gözlüğünü taktığında şaşılığı

düzelir.

Yaş ilerledikçe kaymayı kontrol edebilme özelliği kazanabilir ve gözlüğü çıkardığında da artık gözü kaymaz.

Gözlükle ve egzersiz programlarıyla düzelmeyen şaşılıklarda, doğumsal şaşılıklarda, baş pozisyonunun olduğu hastalarda tedavi, cerrahi girişimdir. Operasyon tercihan genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası göz kapatılmayabilir.

Hastanın hastaneden çıkış zamanı anestezi durumuna bağlıdır. Ameliyat sonrası ağrılı değildir, hastada batma hissi olabilir. Hasta, verilen damlaları kullanır ve gözlüğünü takabilir.

Bazı şaşılıklarda botoks uygulanabilir. Felce bağlı oluşan şaşılıklarda, ameliyat olmuş tam düzelme sağlanamamış hastalarda, guatr hastalığına bağlı gözünde kayma olmuş hastalarda botoks etkilidir ve tedavi edici olarak kullanılabilir.

Bu yazı şaşılık nedir, şaşılık neden olur, şaşılık tedavisi, şaşılık belirtileri, şaşılık nedenleri, şaşılık nasıl düzelir, şaşılığın nedenleri, şaşılığın tedavisi, şaşılık ameliyatı izle konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

şaşılık testi, şaşılık nasıl düzelir, şaşılıgın tedavisi varmı, şasiligin tedavisi var mi, şaşılık testi nasıl yapılır, şaşılık nasıl düzeltilir, göz kayması nasıl düzelir, şaşılık tedavisi varmı, şaşılık nedir nasıl düzeltilir, şaşılık tedavisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz