Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Faydaları, Nasıl Yapılır, Yapanlar?

 • ALTERNATİFTIP
 • Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Faydaları, Nasıl Yapılır, Yapanlar? için yorumlar kapalı
 • 1.314 kez görüntülendi

Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Faydaları, Nasıl Yapılır, Yapanlar?

 

Doğal çözümler arayanlar için maydanoz sarımsak limon kürü özellikle kalp ve damar hastalığı olanlar üzerinde etkili olmaktadır. Evinizde bulunan malzemeler çoğu zaman hastalıklarının devası olabilir. Özellikle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilen faydalarına göre sarımsak, limon ve maydanozdan hazırlanacak olan kür kalp ve damar sağlık konusunda doğal çözüm olarak kullanılmaktadır.

Hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemeler olduğundan dilediğiniz her durumda kürü önerilen şekilde hazırlayarak kullanabilirsiniz. Kolay hazırlanabilir olması evde yapacak olanların belirtilen miktara ve uygulama şekline göre hareket ederek istedikleri sonucu elde etmesini sağlamaktadır. Kullanılacak olan malzemelerin her biri insan vücudu üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Bir araya geldiklerinde özellikle kalp ve damar sağlığı konusunda yüksek etki oluşturmaktadır.

Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Zararları

Özellikle ilaçla birlikte kullanılması kişiler üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilir. Aynı zamanda tansiyon düşüklüğüne neden olabileceğinden düşük tansiyon problemi olanlar tarafından kullanılmaması gerekir veya kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Kullanıcıların özellikle dikkat etmesi gereken noktalar arasında devamlı olarak kürü kullanmamaları gerektiği yer almaktadır. Yıl boyunca en fazla iki defa uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Bu nedenle devamlı olarak kürü uygulamak yerine yeterli miktarda kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir.

Maydanoz Sarımsak Limon Kürü Faydaları

Yılda iki defa uygulama yapılması özellikle kullanmak isteyenler üzerinde olumlu etkiler oluşturmaktadır. Doğru şekilde hazırlanması yeterli miktarda kullanılması istenilen etkinin alınmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar için maydanoz sarımsak limon kürü faydaları şunlardır;

 • Kalp damarlarının açılması konusunda faydalıdır.
 • Özellikle kalp damarlarında iç kısımdan oluşacak yağlanma problemlerinin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Kalbin beslenmesini sağlamakta olan damarların tıkanmasını ve daralmasını engellemektedir.
 • Kalp damarlarında oluşacak olan plağın önlenmesini sağlamaktadır.
 • Kalp dolaşımının güçlenmesini ve hızlanmasını sağlamaktadır.
 • Kalp damar tıkanıklığı problemine karşı tedavi edici etkiye sahiptir.
 • Her türlü kalp ve damar sağlığı üzerinde olumlu etkilerinin bulunması kullanıcılar açısından doğal tedavi sağlamaktadır.

Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Herhangi bir yan etkisi bulunmadığını gibi özellikle aşırı kullanılması farklı durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Zaman zaman hastalar özellikle ilaçla birlikte doğal çözümleri uygularken farklı problemler yaşayabilirler. Bu nedenle ilaç kullananların bu tarz doğal tedavi seçeneklerini uygulamak istemeleri durumunda mutlaka doktor önerisi almaları gerekir.

Kalp ve damar sağlığı konusunda endişeleriniz varsa vücudunuzu daha dirençli hale getirmek için tercih edebileceğiniz limon, sarımsak ve maydanoz kürü evde kolayca hazırlayarak uygulayabileceğiniz kürler arasında yer almaktadır. Evde hazırlamak isteyenler öncelikle gerekli malzemeleri tedarik etmeleri gerekir. Çoğu zaman her evde bulunabilecek malzemeler arasında yer alması özellikle kullanıcıların ihtiyaç duydukları durumlarda evde kürü hazırlayarak uygulamasını kolaylaştırmaktadır.

Gerekli Malzemeler

 • 10-12 adet maydanoz,
 • 1 diş sarımsak,
 • ½ su bardağı su,
 • 2 kaşık taze sıkılmış limon suyu.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde kürü hazırlamak isteyenler öncelikle yukarıda yer alan malzemeleri tedarik etmelidir. Özellikle tedarik ederken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz sarımsağın beyaz olmasına dikkat edin. Aynı zamanda maydanozların taze olması gerekir. Sararmış veya kapatılmasının üzerinden uzun zaman geçmiş olan maydanozla etkisini kaybettiğinden kürün etkisi sağlanamamaktadır.

Hazırlanışı

Malzemelerin öncelikle yıkanması gerekir. Maydanozları iyice yıkadıktan sonra sarımsakları soyarak hazır hale getirin. Daha sonrasında maydanozların sapları ile birlikte mutfak robotundan getirilmesi sağlanmaktadır. İyice ezildikten sonra üzerine taze sıkılan limon suyunu ekleyin. Hazırlanmış olan sarımsaklar doğranarak karışıma eklenir. Son olarak su ilave edilerek karışımın yaklaşık olarak 2 dakika boyunca robotta iyice çırpılması sağlanır. Karışım bu sayede kullanıma hazır hale getirilmektedir. Özellikle kullanacak olanların dikkat etmesi gereken noktalardan biri de hazırlanan karışımı kahvaltı öncesinde aç karnına tüketmeleri gerektiğidir. Bu nedenle yaklaşık 20 dakika önce tüketilerek daha sonrasında kahvaltı yapılabilir.

Uygulama

Kürü uygulamak isteyenlerin özellikle uygulama aşamasında dikkat etmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Doğru şekilde uygulama yapılabilmesi için alınan bilgiler ışığında hareket edilmesi gerekir. Kürü uygulayacak olanlar günden güne değişecek olan şekilde uygulayabilirler. İlk üç gün için karışım içerisinde sarımsak olacak şekilde hazırlanması gerekir. Daha sonrasında kullanılacak olan üç gün için sarımsak kullanılmadan kürün hazırlanması gerekir. Son aşamada yapılacak olan uygulama için yine aynı şekilde sarımsak ile hazırlanması gerekir.

Toplamda dokuz gün boyunca kullanılması gerekmektedir. Kürün etkili olabilmesi için dokuz gün boyunca uygulama yapıldıktan sonra üç gün ara verilmesi gerekir. Üç gün aranın tamamlanmasının ardından aynı şekilde dokuz gün tekrar uygulama yapılması gerekmektedir. İki defa dokuz gün boyunca uygulama yapıldıktan sonra kürün tekrarlanmaması gerekir. Bu nedenle özellikle sarımsak, maydanoz ve limon kürü hazırlanışı konusunda dikkat etmeniz gereken ayrıntılara uygun şekilde hareket etmeniz herhangi bir sorun oluşmadan kullanmanızı sağlamaktadır. Kullanıcılar yılda uygulamayı en fazla iki defa yapabilirler.

Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Kullanımı

Kalp ve damar sağlığı üzerinde etkili olması nedeniyle günümüzde özellikle uzmanlar tarafından önerilmekte olan maydanoz sarımsak limon kürü kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekir. Kullanılan malzemelerin her biri insan vücudu açısından yüksek etkiye sahiptir. Bu nedenle özellikle birlikte kullanılması ve belli bir amaca uygun şekilde kullanılması dikkat gerektirmektedir.

Evde gerekli olduğu durumlarda hazırlayarak kullanabileceğiniz doğal tedavi seçenekleri arasında yer almaktadır. Kalp ve damar sağlığı konusunda etkili olduğu için özellikle ilaç kullanmayı tercih etmeyenler kalp ve damarlarda ortaya çıkabilecek problemleri önleyebilmek adına kürü kullanabilirler. Uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Zararlı olmaması için yeteri kadar kullanılması gerekmektedir.

Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Yapanlar

Özellikle kürü daha önce kullanmış olan kişiler tarafından belirtilen detaylar kürü hazırlayarak kullanmak isteyenlerin fikir sahibi olmasını sağlamaktadır. Kalp ve damar sağlığı insan vücudu açısından oldukça önemlidir. Kalbe giden damarların tıkanması veya farklı problemlerin ortaya çıkması özellikle kalp sağlığı açısından sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Düzenli şekilde ilaç kullanmak yerine özellikle kalp sağlığını korumak ve vücudunuzda oluşabilecek sorunlara karşı doğal çözüm elde etmek istediğiniz durumlarda maydanoz sarımsak limon kürü faydası sayesinde kullanabileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Bir yıl içerisinde hastalıklara karşı etkili olabilmesi için en fazla iki defa kullanılması gerekir. Özellikle tansiyon düşüklüğüne neden olabilecek malzemeler ile hazırlandığını da düşük tansiyon problemi yaşayanların veya ilaç kullanmakta olanların kürü kullanırken dikkatli olması gerekmektedir. Doktor tavsiyesine uygun şekilde uygulama yapılması önemlidir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.