Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bu konumuzda sizlere bademcik şişmesine ne iyi gelir üzerine bilgiler sunacağız. Dünya üzerine birçok farklı hastalık var ve konumuzla ilgili olan bademcik şişmesi nasıl geçer sorusuna sizlere bu içeriğimiz dahilinde faydalı bilgiler sunacağız. Bademcik şişmesi kişinin gün içerisinde oldukça rahatsız olabileceği ve aynı zaman’da enerji olarak ta düşüklük yaşatan bir hastalık türüdür. Kişi günlük ihtiyaçlarını her ne kadar yaşayabilme durumunda olsa dahi bademciklerde oluşan şişlik nedeniyle huzursuz bir sendrom yaşamaktadır. Bademcik iltihaplanması tanımıyla bilinen ve tıp dilinde “tonsilit” olarak geçmektedir. Bu vaka genel olarak küçük yaşa sahip çocuklarda daha fazla meydana gelen bir sağlık durumu olmaktadır. Bademcik iltihaplanmasının nedeni de konu odağı olan şişmelerin vermiş olduğu bu şekil bozukluğunu yaratmaktadır.

bademcik-şişmesine-ne-iyi-gelir Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?
bademcik şişmesine ne iyi gelir

 BADEMCİK ŞİŞMESİNİN BELİRTİLERİ

Korunması mutlak suretle gerekli olan ve buna rağmen bademciklerde oluşan şişliklerdeki belirtiler arasında ilk sırada halsizlik sendromu gelmektedir. Bademcik şişmesinin belirtileri arasında halsizlikle beraber vücutta yüksek derecede ateşlenme ile meydana gelir. Ayrıca yutkunmada zorluk çekme gibi sorunlarda baş gösteren belirtiler arasında yer almaktadır. Bu gibi durumlarda daha fazla nüksetmemek adına en kısa zaman içerisinde size en yakın hastaneye gitmeniz gerekiyor. Doktor kontrolünden geçmeniz sağlığınız açısından oldukça önemli. Doktor muayenesi sonucunda yapılacak olan tedaviye uyum sağlayarak kısa zaman’da sağlığınıza kavuşmanız mümkün olacaktır. Evde kendi imkanlarıyla bu hastalığa deva arayanlar genel olarak farklı arayışlar içerisine girmektedir. Örnek olarak dondurma iyi gelir mi veya bunun yanında birçok soru araştırılmakta. Buna hitaben konumuzun devamında sizlere iyi gelen yöntemleri sıraladık.

BADEMCİK ŞİŞMESİNE NE İYİ GELİR?

Süt: Uyumadan evvel birkaç saat öncesinden bir bardak ılık dereceye sahip sütün içerisine bir tatlı kaşığı kadar toz zerdeçalı ve az miktarda karabiber ilave ederek yavaşça tüketin.

Tuzlu Su: Gün içerisinde maksimum 3 defa tuzlu su ile gargara yaparak bademciklerinizin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Her seferinde yarım çay kaşığı kadar tuzu ılık su içerisine ilave ederek gargara yapın.

Sarımsak: Sarımsağı ikiye bölerek ağzına atıp ezmeden suyunu emmeniz yeterli olacaktır.

Adaçayı: Antibakteriyel bir etkiye sahip olan adaçayı, tüketildiği takdirde bademciklerin şişmesinde büyük rol oynayan bakterileri ortadan kaldırmaya yaramakta. Aynı zaman’da ağrıları dindiren bir etkisi de bulunmaktadır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz