Saraçoğlu rahimde tıkalı tüpleri açan bitki

  • ALTERNATİFTIP
  • Saraçoğlu rahimde tıkalı tüpleri açan bitki için yorumlar kapalı
  • 2.266 kez görüntülendi

Saraçoğlu rahimde tıkalı tüpleri açan bitki

Tıkalı tüpleri açan bitkisel kürlerHamile kalmak isteyenlerde sıklıkla duyduğumuz şikayetlerin başında gelen “rahim tüplerinde tıkanıklık” tedavisi olan bir sorundur. Rahim (uterus) her iki yanında bulunan kanallar aracılığıyla yumurtalıklara ulaşır. Tıp dilinde bu kanallara tuba uterina, fallop tüpleri veya salpenks denir. Rahmin sağında ve solunda birer tane bulunur. Görevleri ise yumurtalıktan atılan yumurtayı, tüp organının ucundaki fimbria denilen saçaklı yapılarla yakalayarak, rahim içerisine ulaştırmaktır. İnfertilite olarak adlandırılan kadınlardaki kısırlık nedenlerinin yaklaşık üçte birini tüp tıkanıklıkları sorunlarından kaynaklanır. Her iki tüpün de kapalı olup olmadığı, karın içerisine kamera ile bakılması ameliyatı ile anlaşılır. Bu işleme laparoskopi denir. Rahim filmi (HSG) bu konuda yanıltıcı olabilir. Çünkü laparoskopide rahim filminde kapalı görülen tüplerin bir kısmının aslında açık olduğu görülebilir.

Tıkalı tüpleri açan bitkisel kürler de vardır.

 

 

Maydanoz suyunun rahimde tıkalı tüpleri açmak için kullanıldığı kürler var. Maydanoz kaynatılarak her gün buharının üzerine oturulacak. Bu kürü hergün uygulayanlar bulunuyor.

Bir başka kür ise sabah, öğle ve akşam farklı bitkilerle yapılıyor. Sabah bodur Mahmut otu çay gibi demlenip, bir çay kaşığı kaynar suya konulacak. 5 dakika sonra içilecek. Ancak çok acı olduğunu da hatırlatalım.

Öğlen şahtere otu aynı şekilde demlenerek içilecek.

Gece yatmadan öncede limon kokulu melisa otu demlenip içilecek. Prof. Dr. İbrahim Sarağoğlu’da rahimde tıkalı tüpleri açan bitkisel ürünler tavsiye ediyor. Saraçoğlu kuru incir kürü ve soğan kürünü hamile kalmayı kolaylaştırmak için tavsiye ediyor. Ancak bu konuda jinekoloğunuzun önerdiği tedavi yöntemlerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Alternatif tıp tavsiyelerini de mutlaka uzman bir doktora danışmadan denemeyiniz.

Allah hepinize sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.