Romatizmaya Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Romatizmaya Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 913 kez görüntülendi

Romatizmaya Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Romatizma sorunu halk arasında oldukça yaygın olan bir durumdur. Romatizmaya karşı çok farklı bitkisel çözümler uygulanır. Bizde sizlere romatizmanın bitkisel tedavisinde başarıya ulaşmış ve fayda sağlayan bitkisel çözümleri araştırdık.

Verdiğimiz bitkisel çözümleri uygulayarak romatizma tedavisinde yol alabilirsiniz. Tamamen sağlıklı olan bu formüllerle romatizmaya çözüm sağlayabilirsiniz.

Romatizmaya Ne iyi Gelir? Romatizma tedavisinde alternatif çözüm yöntemleri olarak romatizmaya iyi gelen yiyecekler, ilaçlar, şeyler, otlar, egzersizler, taşlar, şifalı bitkiler ve kaplıcalar ilk akla gelen doğal çözüm yollarıdır. Şimdi sizlere kısa kısa romatizmaya iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri anlatmaya çalışalım.

Balık: Balık, özellikle somon, ton gibi soğuk su balıkları bol miktarda omega yağ asidi içerir ve omega 3 yağ asitlerinin iltihaplı hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Haftada en az 3 öğün balık tüketerek romatizma ağrılarını azaltabilir ve eklemleri etkileyen iltihabın yayılmasını yavaşlatabilirsiniz. Eğer romatizma nedeniyle düzenli ilaç kullanıyorsanız balık yağı kapsülü gibi besin desteklerini kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Yumurta: Sağlıklı doku, kemik ve eklemler için sülfür gerekir ve sülfür yumurtada bol miktarda bulunur. Aynı zamanda B vitamini bakımından zengin olan yumurta kas dokusunun ve eklem dokusunun gelişmesine katkıda bulunur.

Keten Tohumu: Balıkta olduğu gibi keten tohumu da yüksek oranda omega 3, omega 6 yağ asidi ile besin lifi benzeri bir madde olan “lignan” içerir. Günlük olarak tüketilen keten tohumu eklem ağrılarını hafifletirken eklem sertleşmesini azaltabilir. Keten tohumu içerisinde bulunan lif bazı ilaçların emilimini azaltabileceği için, düzenli ilaç kullananların herhangi bir yan etkiye karşı korunmak adına keten tohumu kullanmaya başlamadan önce doktora danışmaları tavsiye edilir.

Nar Özü: Son bir kaç yılda nar özünün romatizma üzerine etkileri alanında yapılan hayvanlar üzerindeki araştırmalar, nar özünün kemik ve kıkırdaklarda oluşan iltihaplanmayı azalttığı yönünde sonuçlara sahiptir. Düzenli olarak nar suyu ya da nar özü tüketmek romatizmal ağrıların ve şişliklerin azaltılmasına yardımcı olabilir ancak bu alanda kesin bir kanıt için daha çok bilimsel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Hodan Otu, Frenk Üzümü: Bitki tohumlarında bulunan doğal bir omega-6 yağ asidi olan “gamma-linolenik asit” doğal bir iltihap önleyicidir, romatizma nedeniyle meydana gelen iltihaplanmayı ve dolayısıyla eklem şişliklerini azaltabilir. Çuha çiçeği, hodan otu ve siyah kuş üzümü gamma-linolenik asit bakımından en zengin gıdalar arasında yer almaktadır. Ancak özellikle hodan otunun aşırı tüketimi karaciğeri yoracağı için dikkatli tüketilmelidir.

 Yukarıda sayılan yiyecekler ve bitkilere ek olarak romatizma tedavisine destek olması amacıyla, haftada en az 5 gün, 30 dakika kadar yapılacak egzersizler eklemleri çalıştırarak güçlendirir ve esnekliğini arttırır. Özellikle yürüyüş ve esneme hareketleri çok faydalı olacaktır.

Romatizma için hangi kaplıcalara gidilmesi gerektiğini soran arkadaşlara kesinlikle Kırşehir Terme Kaplıcalarını önermek istiyorum. Emin olun bu kaplıca romatizmaya iyi gelen dualar kadar faydalı.

Romatizmaya iyi Gelen İlaçlar Şeyler: Romatizma tedavisinde en sık kullanılan ilaçlar; Sulfasalazin, Salazopyrin En Tab, Kortizon, MTX, Emthexate ve Trextan olarak bilinir. Lakin doktor tavsiyesi olmadan bu ilaçları kullanmanızı önermiyoruz.

Bu yazı romatizmaya iyi gelen şeyler bitkiler yiyecekler kaplıcalar otlar romatizmaya ne iyi gelir, romatizmaya en iyi gelen ilaç kremler bitki çayları hangi doktora gidilir hangi bölüm bakar romatizma nasıl tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm nedir nasıl anlaşılır oluşur geçer için hacamat iğne ilaçlar şifalı bitkiler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

romatizmaya ne iyi gelir, kıreçleme ve romatızmaya bitkisel çozuçle, romatizma karbonat, ingiliz karbonatı kireclenmeyi önlermi, ingiliz karbonati kireclenmeye iyi gelirmi, şeftali romatizmaya, ıltıhaplı romatızmaya hangı bıtkı ıyı gelır, iltihaplı romatizma nasıl geçer, en ıyı romatızmaya karşı kaplıcalar, diş ağrısına ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.