Prostat Belirtileri ve Tedavisi

Prostat Belirtileri ve Tedavisi

Prostat, yalnızca erkeklerde bulunan, bir salgı bezidir. Temel görevi sperm taşınması için salgı üretmek ve depolamaktır.

Prostat Büyümesi: Erkeklerde, özellikle de 50 ve üzeri yaşlarda, zamanla Prostat Büyümesi başlar. Prostat büyümesi sonucu, büyüyen Prostat idrar akışını zorlaştırabilir ve hatta tamamen durdurabilir.

Prostat Belirtileri: Sık sık idrara çıkma, kesik kesik ve azar azar idrar yapma, idrarı tutmakta zorlanma, idrarı tam boşaltamama hissi, idrar yapmaya başlamakta zorlanma, idrarın akış gücünün azalması vb. olarak sayılabilir.

Prostat Tedavisi: Prostat Büyümesinde, hastanın şikayetlerine ve herhangi bir istenmeyen durumun gelişip gelişmediğine bakılarak ilaç tedavisi yada cerrahi müdahale uygulanır. Teşhis ve uygun tedavi için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Prostat Kanseri: Prostat Kanseri, Prostat Büyümesi ile benzer belirtileri göstermekle birlikte, Prostat Kanseri çoğu zaman hiç bir belirti göstermeden de ilerleyebilmektedir. Bu nedenle 45-50 yaşın üzerindeki erkeklerin düzenli olarak kontrolden geçmeleri önemlidir.

Prostat Kanseri nedenleri: Prostat Kanserinin nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte, çevresel koşulların yada kalıtsal özelliklerin Prostat Kanseri’nde etken olabileceği düşünülmektedir.

Prostat Kanseri Tedavisi: Prostat Kanseri’nin Tedavisi için erken teşhiş çok önemlidir. Hastalık erken teşhis edilirse, genelde kanserli doku ameliyatla alınarak hasta sağlığına kavuşturulabilir. Bu nedenle şikayetler ihmal edilmemeli ve belli bir yaşın üzerindeki erkekler düzenli olarak kontrole gitmelidir.

Bu yazı prostat nedir, prostat hastalığı, prostat tedavisi, prostat belirtileri, prostat nedenleri, prostat sebepleri, prostat nasıl bulaşır, prostat nasıl geçer, prostata ne iyi gelir, prostat tedavisi, bitkisel prostat tedavisi, prostat için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

prostat nasıl geçer, prostat nasıl başlar, prostat nedir nasıl başlar, prostat hastalığının belirtileri, Prostat Belirtileri, prostad ıldıhabı nasıl gecer, prostat gebeliği nedir, prostata ne ile bakılır, erkekte proastat nasil baslar, prostat belirtileri ve bitkisel

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz