Plastik Cerrahi(Ameliyat)

Plastik Cerrahi(Ameliyat)

Plastik Cerrahi(Ameliyat)

Plastik Cerrahi(Ameliyat):Plastik ameliyat, hem bilim, hem de bir sanat olarak, aşağı-yukan şu son yirmi yıl içerisinde inanılmayacak kadar gelişti. Bu, genç­lere daha büyük bir güven veriyor. Olgun kimselerin çoğu için ise adeta yeniden yaşamayı sağlıyor. Fazla kilo verildikten sonra ya­pılması gereken normal bir şeydir. Burnun küçültülmesi, çenenin, kulakların düzeltilmesi için yapılan ameliyatların sonucu bir hayat boyu sürüyor. Yararları birkaç yıl sürenlere bile memnunluk verebiliyor.

Plastik Cerrahi(Ameliyat) Estetik ameliyat, temel olarak, kesip çıkarmak, ya da eklemek demektir. Operatörler bazan değişik metotlar, teknikler uygular­lar. Kemik, deri, yağ ameliyatlarında bunların bir kısmı kesilip alınarak küçültülür. Çekme tekniğinde cilt pek belli olmayacak şekilde normal kat yerlerinden dikilir. Böylece çizgiler, kırışıklar da gerilmiş olur. Derinin altına sokulan bazı maddeler bir kısmın büyütülmesini sağlar. Düzeltici ameliyatlarda hâlâ insan kemikleri, kıkırdak çok kullanılıyor. Bazı güzellik işlemlerinde ise silikon pro­tezler (yapma eklemeler) daha etkili oluyor. Özellikle süngerler çok işe yarıyor, bunlar durmadan da geliştiriliyor. Bu arada, çok küçük göğüslere plastik keseciklere doldurulmuş sıvı plastik yer­leştiriliyor. Eskiden olduğu gibi sıvılar iğneyle verilmiyor. Bunlar eskiden yüzü dolgunlaştırmak, ellerdeki kırışıkları gidermek için kullanılıyordu. Ayrıca göğüsler de bunlarla irileştiriliyordu. Bugün katı silikonun, keseciğe doldurulan sıvının güvenle bağlanması, ge­rekince çıkarılması kabil oluyor. İğneyle verilen silikon her zaman aynı yerde kalmıyordu.

Bu konuda sık sık sorulan sorulardan biri de şu: Nekadar da­yanır? Bu, bir çok şeye bağlıdır. İnsana, yaşa, metabolizmaya, gelecekteki bakışa, gerilime. Bazıları hep öyle kalırlar, bir daha da değiştirilemezler: Bunlar burun, çene, kulak gibi, kasların, yağ birikintilerimi) etkileyemediği kısmı bula, kemik yapısıyla ilgili olanlardır.

Son zamanlarda yeni bir görüş ortaya atıldı: .30 yaşlarının son larında, 40’ın başlarında bir koruyucu Plastik Cerrahi(Ameliyat) yapılırsa yüzün daha güzel, genç biçimde uzun bir süre kalabileceği söyleniyor “Çünkü,” deniliyor, “kaslar esnekliklerini fazla kaybetmeden imce yüze yeni bir şekil daha kolaylıkla verilir.” Çok kimse bıı kadaı uzak görüşlü değil. Ayrıca, plastik ameliyat yaptırdıktan soma artık cildinize, vücudunuza bakmaktan vazgeçmeniz de doğru ol m az. Estetik operatörlerinden biri makul bir beslenmenin, egzer sîzlerin, cilt bakımının ameliyattan sonra da devam etmesi gerekti­ği noktası üzerinde ısrarla duruyor.

Estetik ameliyatı için hasta operatörle ilk konuşmaya gittigi zaman doktor muayene eder, fikir verir, bilgi alır. Bu ilk muaye­nede doktora her şeyi sormanız, gerçekten, çok gereklidir. Ameli­yat sırasında ne yapacak, bu nekadar sürecek, anestezi meselesi, hastanede ne kadar kalınacak, dikişler ne zaman alınacak, nekadar süre sonra makyaj yapılacak, yara izleri tamamiyle kaybolacak mı?

Buraya ameliyatla yapılan estetik, plastik düzeltmeleri alıyoruz Bunlar size genel bir fikir verebilir.

Plastik Cerrahi(Ameliyat)

Plastik Cerrahi(Ameliyat) 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz