Plastik Cerrahi (Ameliyat) Göz Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyat) Göz Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyat) Göz Estetiği

Plastik Cerrahi Göz Estetiği(Ameliyat) Süresi

Ameliyat süresi :1,5 saat.

Hastanede yatma : 1-3 gün.

İyileşme : 7-10 gün arasında.

Sonradan bakım : Orta derecede.

 Etkili olduğu süre : 5-10 yıl.

Gözler sağlığın, yaşın, duyguların aynasıdır; barometresidir de diyebiliriz. Ayrıca, gözler güzelliğin, kişiliğin en önemli odakla rıdır. Hem bu yüzden, hem de başka bir nedenle en çok da bıı ameliyat yapılmaktadır. İkinci neden gözü gençleştirmenin estetik operatörünün repertuvarındaki en basit, en kolay, en başarılı ame­liyat olmasıdır.

Çoğu zaman, yüzün yaşlanması, çirkinleşmesi gözlerin çevresin­de oluşan değişiklerden başka bir şey değildir. Bir operatör bu konuda şöyle diyor: “Yüzünü çektirmeyi düşünen bir kimsenin önce göz ameliyatı için gelmesini tercih ederim. Sadece gözlerin düzeltilmesi bile müthiş bir fark yapar. Çoğu zaman yıllar boyunca tam bir çekmeye de gerek kalmaz.”

Gözlerin altındaki çıkıntılar, üst gözkapaklarıııdaki kırışıkşişkin deri ameliyatla alınabilir. Bu ameliyatın adayları sadece or ta yaşlı kadınlar değil, çok genç kimselerdir de. Bunun nedeni göz lerin altındaki “cep” denilen şeylerin aileden gelme bir şey olması dır. Bunun yaşla, geceleri geç yatmakla, yorgunlukla bir ilişkisi de yoktur. Bol ııykıı, sağlıklı bir yaşayış da bunları geçiremez. Şişliğe yol açan ufak fıtıklardır: Küçük yağ yaşlıkları gözü saran kasların kontrolünden kaçıverirler, gözün yukarısında belirerek şişkinliğe yol açarlar. Yalnız, bunlar gözlerin altındaki cepler kadar dikkati çekmezler pek. İlerideki yıllarda bu durum değişebilir elbette. Fıtık olsun, olmasın, cilt gevşer, üst gözkapağı da alttaki kadar bir sorun halini alır; bazan öyle artar ki sonunda görüşü de etkiler.

Göz altı, göz üstü ameliyatları kısa sürer: 1,5 saat kadar. Dokto­run işteğine göre, hasta bayıltılarak, ya da yalnız o kısım uyuştu­rularak yapılır. Operatör ya alt kirpiklerinin hemen altında, ya da göz yuvarlağının yukarıdaki kemiğin kıvrımıyla birleşmek üzere bir eğri çizdiği o çukurlukta, ya da her ikisinde ince bir kesik açar. Hasta cildi düzgün olan genç bir kimseyse, doktor yağı alarak yarayı diker. Derisi sarkmış, kırışmış bir hastayı ameliyat ediyorsa, o zaman cildin bir kısmını kesip alır. Böylece şişlik, gevşeklik, kırışıklık da ortadan kaldırılmış olur.

Göz çevresindeki dokular öyle güzel iyileşirler ki hemen hemen hiç yara izi kalmaz. Kalanlar olursa bile bunlar da öyle incedir ki gözle görülmez. İyileşme kişilere bağhdır. Genel olarak hasta 34 gün sonra (güneş gözlüğü takarak) dolaşabilir. Dikişler 5 gün sonra alınabilir. Bereler, morluklar 34 hafta kadar sürebilir. Gözler, iyi­leşirken, çoğunlukla şişerse de bu geçici bir şeydir. Buzlu komp­reslerin de yararı olur. Morlukların rengi gitgide açıklaşır. Çoğun­lukla, 10 gün sonra makyaj yapılır, bu lekeler boyayla gizlenir.

Göz Estetiği

Göz Estetiği

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz