Muşmulanın Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Muşmulanın Faydaları için yorumlar kapalı
  • 760 kez görüntülendi

Muşmulanın Faydaları

Her ne kadar görüntüsü pek hoş olmasa da, tadı mayhoş olsa da, faydaları konusunda eşine az rastlanan bir meyve hakkında kısa kısa bilgilere ne dersiniz?

Sizlere bahsetmek istediğim meyvenin adı muşmula. Ülkemizde ne yazık ki hak ettiği kadar tanınmıyor ve tüketilmiyor. Ne dersiniz muşmulanın tanıtımına birazda olsa faydamız olur belki.

Muşmula Ağacı ve Meyvesi: Beyaz ve pembe renklerde çiçekler açan bir ağaç ve bu ağacın buruk tatlı meyvelerine verilen addır muşmula. Bol miktarda C vitamini ile karoten ve çeşitli mineralleri içeriğinde barındırır. Kalorisi çok az, besin değeri çok yüksektir.

Muşmulanın Faydaları: Özellikle mide ve bağırsak hastalıkları için faydalı olan muşmulanın yararlarını şöyle sıralayabiliriz;

– Bağırsakların ve böbreklerin düzenli bir şekilde ve rahat çalışmasını sağlar.

– Böbrek ile mesanede bulunan kum ve taşları dökmeye yardımcı eder.

– Bağırsak iltihabına karşı oldukça faydalı etkileri vardır.

– İshal ve dizanteriyi tamamen yok eder.

– Sinirleri ve mideyi kuvvetlendirerek güçlü bir yapıya kavuşturur.

– Mide hastalıkları, lumbago ve nikris hastalığında fayda sağlar.

– Kan dolaşımını düzenler ve Düşük yapma riskini minimuma indirir.

Muşmula Nasıl Kullanılır: Muşmula meyvesi dalından ilk koparıldığında buruk bir tada sahiptir. Bir süre beklettikten sonra yumuşayarak lezzetli bir hal alır. Yumuşadıktan sonra yenebileceği gibi çekirdekleri ve yaprakları da ilaç olarak kullanılabilir.

musmula

Bu yazı muşmulanın anlamı faydaları diğer adı kalorisi besin değeri fiyatı nerede bulunur nerelerde yetişir ne zaman yenir olur çıkar neye iyi gelir muşmula nasıl üretilir dikilir aşılanır ekilir yenir olgunlaşır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

muşmulanın FAYDALARI, muşmulanın zararları, muşmula yararları, muşmulanin kalorisi, muşmulanın faydaları ve zararları, muşmulanın faydası, musmuladan ne yapılır, muşmula agacı, muşmula ağacı hakkında bilgi, muşmula ile neler yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.